V první třetině nejprve Ondrušek trefil tyč a na druhé straně skóre otevřel Mikšovic. Domácí navíc hráli dvounásobnou přesilovku, kterou nevyužili. Před přestávkou se puk ocitl i podruhé v olomoucké brance, ale gól nebyl uznán, protože se už pískalo.

Stejná situace se opakovala i na konci druhé třetiny. Mora vyrovnala, ale branka pro kopnutí puku neplatila.

V závěrečné dvacetiminutovce se hosté snažili vyrovnat. Vytvořili si tlak, ale jako poněkolikáté v sezoně vyhořeli v koncovce. Naopak Severočeši během minuty dvakrát skórovali a bylo rozhodnuto.

„Porážka vyplývá hlavně z naší impotence ve třetí třetině, kdy jsme neproměnili několik šancí,“ řekl olomoucký kouč Petr Fiala.

SK Kadaň – HC Olomouc 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 11. Mikšovic, 55. Charousek (Balázs), 56. Boušek (Kadlec).

Rozhodčí: Pavlovič – Beneš, Štofa. Vyloučení: 4:5, navíc Kadlec 10 min. – Kucharczyk 5 min. + DKU. Bez využití. Diváci: 590.

SK Kadaň: Závorka – Schmidt, Trefný, Szakal, Hlubuček, Mužík, Mazanec, Přindiš, Zmeškal – Eiselt, Mikšovic, Boušek – Balázs, Charousek, Bursík – Ton, Rohan, Freiberg – Kadlec, Novák. HC Olomouc: Žigárdy – Bořuta, Ondrušek, Vyrůbalík, Janáček, Koma, Nedbálek, Bartoň, Lhotský – Pekr, Ministr, Zbořil – Záhorovský, Kucharczyk, Polodna – Černý, Brančík, Řípa – Smejkal, Domin, Haluza.