S týmem, který převzal exolomoucký trenér Petr Fiala, se Kohouti během léta už jednou utkali – na brněnském ledě padli hubeným skóre 0:2. Teď by moravské derby na domácím stadionu mohlo být tím správným vrcholem celé přípravy.

„Bude to určitě platný ukazatel a dobrá prověrka. Kometa je jeden z nejlepších mančaftů v extralize,“ prohlásil olomoucký útočník Petr Strapáč.

Jeho tým bude chtít napravit dojem z předešlého měření sil.

„V zápase v Brně jsme tahali za kratší konec, možná to bylo tím, že Kometa hrála na tři lajny. Nám se ale nedařilo hrát to, co jsme chtěli. Teď se ukáže, jak jsme se za posledních čtrnáct dnů v přípravě posunuli,“ řekl Strapáč.

Mora od brněnské porážky v přípravě vyhrála všechny tři duely. Generálku na start extraligy pak odehraje v pátek v Dubnici nad Váhom proti Dukle Trenčín.

Kometa v přípravě ze sedmi zápasů pětkrát zvítězila, naposledy porazila doma Slovan Bratislava 4:1.

„Máme v plánu, že na Olomouc změníme brankáře, v bráně bude tedy Marek Čiliak. Drobné úpravy budou v útoku a obraně, ale razantní změny to nebudou. Chceme opět hrát v nejsilnější možné sestavě,“ prozradil na klubovém webu trenér Fiala.

Autogramiáda v OC Olympia

Jako již tradičně budou před startem nové extraligové sezony olomoučtí hokejisté rozdávat podpisy. Hráči Mory se setkají s fanoušky ve středu od 16 hodin v OC Olympia Olomouc. Příznivci Kohoutů se mohou kromě setkání s hráči těšit i na nové podpisové kartičky.