„Bude muset na operaci. Má něco s vazy. Zatím se ale neví, jak je to vážné, tak se zatím nedá odhadovat ani doba léčby," řekl sportovní manažer HC Olomouc Josef Podlaha.

Čtyřiadvacetiletý útočník měl přitom skvělý start do sezony a pravidelně bodoval. V patnácti odehraných zápasech nasbíral šest gólů a sedm asistencí.

Švaňhal v posledních zápasech na pravém křídle prvního útoku zastupoval nemocného Matěje Pekra, který stále není v pořádku.

„Uvidíme, jak na tom bude. Měl to zkusit na pátečním tréninku, který ale nakonec vynechal. V sobotu určitě hrát nebude," přiznal Podlaha.

Do sestavy se tak nejspíš vrátí mladý útočník Lukáš Králík. K dispozici je také Oldřich Heža s Jakubem Lehečkou, kteří hostují v druholigovém Vsetíně.

Kohouti mají dlouhodobě na marodce obránce Tomáše Houdka, který už ale začal naplno trénovat.

Právě v sobotním osmnáctém kole Kohouty čeká neoblíbený soupeř. Berounští Medvědi jako jediní v této sezoně dokázali na Hané bodovat, když v pátém kole vyhráli 2:0.

Středočeši v úvodu sezony dokonce vévodili prvoligové tabulce, ale skvělá forma jim vydržela jen do desátého kola.

V dalších sedmi zápasech šestkrát prohráli.

Berounský kádr je složen především z mladých hráčů, kteří se snaží prosadit do extraligy. Klubové kanadské bodování s devíti góly a třemi asistencemi vede útočník Zdeněk Kubica.

Souboj Berouna a Olomouce startuje v sobotu v 17.30.