Mora v ní ale udeřila třikrát. Deník vyzpovídal nejen v početních výhodách dva klíčové hráče Olomouce. Odstřelovače Ondřeje Kříže s elitním centrem Milanem Ministrem. Oba si shodou okolností připsali tři kanadské body za dva zásahy a asistenci.

Rozhovor


* Co vás těší víc? Dva góly, výhra, nebo čisté konto?


Kříž: Vítězství, to je jasné. Ministr: Ano, výhra. Ale v závěru jsme hráli i na to čisté konto.

* I přes nakonec jasné vítězství, byl Havířov zejména v první třetině nebezpečným soupeřem.


M: Přesně tak, oni hráli první třetinu velmi dobře. My jsme si v šatně řekli, že musímehrát ve čtyřčlenné formaci více dozadu, abychom nedělali chyby, aby nás nemohli přečíslit. Protože se párkrát stalo, že šel puk krosem přes celé hřiště na volného hráče. Od druhé třetiny jsme si dávali pozor, myslím, že to fungovalo. Puky jsme sbírali a chodili do protiútoku.

* Spolehnout jste se mohli po dlouhé době na přesilové hry, ve kterých jste se třikrát prosadili.


M: Oni tam chodili hodně aktivně i ve třech, až hloupě, bych řekl. Myjsme si to občas naštěstí dali. Vždy musí vyplavat jeden volný hráč, pokud se to dobře dá, zakončujete do prázdné. K: No, tak už v Brně jsme dali góly z přesilovek. Ale pořád to ještě trochu vázne. Nazačátku sezony nám šlo pět na tři o něco víc než teď. Ale aspoň z toho padly nějaké góly.

* Při pátém gólů jste měli dvojnásobnou početní výhodu, už to vypadalo na krizi, pak jste to, Milane, propálil. Čím to je, že jednou jsou přesilovky bídné, a jindy velmi úspěšné?

M: Přesilovky a hlavně pět na tři jsou o přesných přihrávkách. K: Přesilovka trvala skoro dvě minuty a o tom to je. Důležité je podržet puk v pásmu, oni se unaví a šance je pak větší. Chce to co nejvíc střel.

* Hra pěti proti třem vám moc v minulých zápasech nevycházela. Je kvalita olomouckých přesilovek závislá na účinnosti střelby obránců od modré?


K: To se dá říct, že na tom jsou postavené přesilovky v každém mužstvu. Týmy dobře brání, před bránou to mají pokryté. Čeká se na odražené puky, nebo se cloní. Takhle to hraje většina mužstev. M: No, přesilovky nám moc nevycházely. Ne, že by to hrál soupeř dobře, ale my jsme je sami kazili. S Havířovem jsme si to na rozdíl od jiných zápasů, dali přesně na hůl, a vyšlo to.

* Ondřeji, v přesilovkách jste typickým odstřelovačem na modré. Zdá se, že vám tahle role náramně svědčí.


K: No,mámeto tak secvičené. Jako beci se snažíme co nejvíce střílet. Útočníci cloní a doráží odražené puky od gólmana.

* Porazit Havířov 5:0 v souboji o druhé místo je přesvědčivá vizitka, přesto se zdálo, že branek mohlo být ještě víc. Byli jste uspokojeni?

M: Asi jo. Za stavu 4:0 jsme si říkali, že bychom nechtěli kvůli Žigymu (Štefan Žigárdy, pozn. red.) dostat gól, ať je čisté konto. Tam už nemůžete hrát naplno. Je spousta zápasů, potřebujete šetřit síly. Není potřeba hrát na 9:0, potom se z toho dostane většinou zbytečně gól.

* Havířov dělal, co mohl, ale ani čestného úspěchu se nedočkal.


M: Měli tři přesilovky za sebou. Snažili se dát gól, aby to neměli s nulou, ale tam byly vidět kvality Žigyho. K: Rozhodčí to asi trochu kompenzoval. Já si myslím, že Havířov odpadl trochu fyzicky. Už neměli tolik sil a jejich šance se nám podařilo ubránit.