„Gól nás ale nijak neukolébal. Domácím se ale podařilo hned vyrovnat v přesilovce, když vyloučení bylo úplně zbytečné. Kdychom první třetinu uhráli s nulou, zápas by vypadal jinak. Ale to je jen kdyby,“ řekl olomoucký trenér Petr Fiala.

Nováček šel sice ve druhé třetině do vedení 3:2, ale olomoučtí hokejisté mohli nadále pomýšlet na body. Zvlášť, když hráli téměř dvouminutovou přesilovku pět na tři. „V ní jsme se ale dostali jen do jedné šance. Přesilovku jsme odehráli špatně. To jsou okamžiky, kdy se láme celý zápas,“ poznamenal Fiala.

Domácí o tříbodovém zisku definitivně rozhodli v závěrečných minutách, kdy přidali další dva góly. „Utkání bylo jinak vyrovnané. My jsme ale neproměňovali šance a soupeř čekal na chyby. Náš výkon nebyl úplně špatný. Výsledek 5:2 neodpovídá hře,“ tvrdil olomoucký trenér.

Vrchlabí tak potvrdilo, že na třetím místě západní skupiny není náhodou. „Podle jména je to nováček, ale podle kádru ne. Vždyť v sestavě mají hráče Berouna, Boleslavi nebo Liberce. Když jsou peníze, poskládá se silné družstvo,“ řekl Fiala.

V dalším osmnáctém kole první ligy se olomoučtí hokejisté zítra pokusí na domácím ledě naplno bodovat proti Kadani.