„Pořád máme nejméně vstřelených branek i nejhorší procento úspěšnosti v přesilových hrách, takže v tom potřebujeme být, s prominutím, větší svině,“ ohlížel se za nedělní prohrou 2:3 po prodloužení trenér Mory Zdeněk Moták. Díky bodu ale zase o něco navýšili náskok na třináctý Zlín. Aktuálně je to už 10 bodů.

Ve středu si Kohouti zahrají doma, poprvé se na svém ledě postaví Litvínovu, se kterým hráli zatím jen venku. Ani jednou se nerozhodlo v základní hrací době, poprvé po nájezdech, podruhé v prodloužení. V obou případech byli úspěšnější hokejisté Litvínova.

Tak trochu by se dala očekávat remíza po šedesáti minutách i tentokrát. Proč? Verva totiž v posledních třech zápasech vždycky hrála víc než šedesát minut. Uspěla jen s Karlovými Vary, ve zbylých dvou případech vzaly bod navíc týmy Mladé Boleslavi a Liberce. „Chemici“ tak za sebou mají dvě porážky a zvlášť za bod proti Bílým Tygrům mohli děkovat.

Hokejové utkání Tipsport extraligy v ledním hokeji mezi HC Dynamo Pardubice (v červenobílém) a HC Olomouc (v bíločerveném) pardudubické enterie areně.
Kohouti odvezli z Pardubic jen bod, náskok na Zlín ale navýšili

„Nebýt Denise Godly, tak zápas mohl skončit 7:0. Jednoznačně nás srážely fauly,“ hodnotil zápas s Libercem Vladimír Országh, hlavní trenér litvínovských hokejistů, kteří jsou v tabulce na desátém místě.

Olomoučtí by se mohli Vervě přiblížit na pět bodů. V sestavě by měli podruhé za sebou měli být i útočníci Vojtěch Tomeček s Janem Káňou, kteří v poslední době Kohoutům chyběli. A v Pardubicích oba hned bodovali.

„Důležité je, aby se hráči, kteří byli mnohdy dlouhodobě zranění, přizpůsobili hře. Nepůjde to hned, ale důležité je, že například Vojta Tomeček, který dlouho nehrál, dal gól,“ těšilo Motáka.

Utkání proti mezi Olomoucí a Litvínovem startuje v plecharéně v 17 hodin.