„Výkon byl o něco lepší než výsledek,“ konstatoval olomoucký trenér Zdeněk Moták.

Kohouti na domácím ledě Berany přehrávali, svoji střeleckou dominanci však poprvé zužitkovali až na startu třetí třetiny, kdy puk za záda brankáře Sedláčka dotlačil Jan Káňa.

„Zlín jsme chtěli porazit, měli jsme k tomu spoustu šancí, ale chybí tomu góly,“ uvědomoval si jediný olomoucký střelec.

Hosté se totiž s prohrou nechtěli spokojit, brzy se o vyrovnání střelou do šibenice postaral Jiří Ondráček.

V prodloužení pak udeřili hosté znovu, když gólmana Konráda prostřelil Jakub Šlahař, jenž svým smrtícím únikem rozhodl.

„Vytvořili jsme si velké množství šancí, které jsme bohužel neproměnili. To by nás v extralize mrzelo a budeme na tom muset zapracovat. Pozitivní ale je, že jsme si ty příležitosti alespoň vytvořili,“ měl jasno kouč Moták.

Olomoučtí trenéři měli během letního přípravného období starosti s marodkou, na které skončil vysoký počet útočníků.

„My ale doufáme, že se všichni stihnou doléčit a marodka se vyprázdní. Do utkání proti Zlínu naskočil Vojta Tomeček, takže to je pozitivní,“ pochvaloval si kouč návrat útočníka.

Generální manažer HC Olomouc Erik Fürst před několika dny naznačil, že by hanácký klub mohl své útočné řady ještě rozšířit.

„Byli bychom za to rádi vzhledem k současnému problému se střílením branek, protože to nás celkem dost limituje. Kdybychom dávali každý zápas čtyři pět gólů, tak už nemusíme eventuálně nikoho hledat,“ vysvětloval kouč Moták.

KÁŇOVA SOUKROMÁ DĚKOVAČKA

Mota tak na Zlín nevyzrála ani na druhý pokus.

„Příprava je ale specifická v tom, že týmy bývají v jiných fázích tréninku, každý nacvičuje něco jiného. Tento zápas se už hodně podobal extralize, spíš se bránilo,“ hodnotil útočník Káňa olomouckou odvetu.

Za týden se už Kohouti poperou o body v prvním ostrém zápase proti Karlovým Varům.

„Už se všichni těšíme, zápasů i tréninků bylo dost. Budou emoce, bude tady víc fanoušků a už se strašně těšíme, až to vypukne,“ prohlásil Káňa, kterého i po prohře vyvolávali olomoučtí fanoušci. Sám se za nimi z kabiny vrátil.

„To jsem vůbec nečekal, vyslíkal jsem se v kabině a kluci mi to řekli. Byl jsem za to rád, ale budu ještě spokojenější, když se to bude dít i po mistrovských zápasech,“ zakončil s úsměvem Káňa.

HC Olomouc – PSG Berani Zlín 1:2 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 44. Káňa (Knotek, Laš) - 50. Ondráček (Fořt, Fribergs), 63. Šlahař. Rozhodčí: Kubičík, Šír – Hanzlík, Hlavatý. Vyloučení: 4:2. Bez využití.
Olomouc: Konrád – Škůrek, Vyrůbalík, Galvas, Ondrušek, Staněk, Jaroměřský, Dujsík – Káňa, Knotek, Laš – Kolouch, Burian, Jergl – Skladaný, Holec, Tomeček – Mráz, Ostřížek. Trenér: Zdeněk Moták a Jan Tomajko.
Zlín: J. Sedláček – Ferenc, Freibergs, Nosek, Žižka, Řezníček, Valenta, Gazda – Fryšara, Honejsek, Šlahař – Kulda, Werbík, Poletín – Kubiš, Fořt, Ondráček – Václavek, P. Sedláček, Popelka. Trenér: Robert Svoboda.