Na tribunách nikde nikdo. Dovnitř kromě fanoušků nesměli ani novináři. Vystačit si museli s přenosem od O2 TV Sport.

Skrze zvukové mikrofony šly prázdným stadionem slyšet jen hlasy hráčů a místy fandění olomouckých příznivců, kterých se zhruba stovka shromáždila před plecharénou, aby svými pokřiky hnali Kohouty za druhým vítězstvím v sérii.

Ale nepovedlo se, v hrobovém tichu si lépe vedli hosté.

„My dneska pouze jeden vstřelený gól, to je strašně málo,“ hlesl trenér Mory Zdeněk Moták.

„Na první dvě branky jsme Zlínu nahráli, byly to obrovské chyby. Nedokázali jsme dát vyrovnávací gól, navíc jsme dostali další,“ komentoval utkání.  „V šatně jsme i řekli, že jsme hráli špatně,“ dodal.

Zkrátka to ze strany Hanáků nebylo ono.

„Nevím, čím to bylo. Možná neúčastí diváků, ale spíš si myslím, že Zlín do toho šel více. Jeho výkon byl bojovnější a s větším nasazením. Nedovolil nám vstřelit gól, zaslouženě vyhrál,“ blahopřál soupeři Moták.

V mrazivě tiché kulise šel Zlín do vedení v 17. minutě díky Okálovi.

„Zachytil jsem špatnou rozehrávku, dával jsem to na Tondu Honejska před branku, kde se mi to šťastně odrazilo před branku. Bylo štěstí, že jsem to trefil,“ oddechl si Okál.

Berani přitom nevyužili hned dvě dvojnásobné přesilovky pět na tři. A pykali. V polovině zápasu se mezi kruhy zjevil domácí obránce Dujsík, který vyrovnal.

Jenže byl to nakonec jediný přesný zásah Hanáků. Berani za stavu 1:1 během tří minut třetí třetiny dvakrát udeřili a definitivně rozhodli.
Nejdříve ve 47. minutě nabil Šlahař Honejskovi, který ránou z první opět dostal svůj tým do vedení.

„Nevyužité dvojnásobné přesilovky nás nemusí mrzet. Za to jsme rádi, ale chci pochválit celý tým, jak k zápasu přistoupil,“ pravil Svoboda.

V 50. minutě si před brankou počkal Okál na přihrávku Honejska a přesnou střelou k tyči poslal Moru do kolen. Trenér domácích využil trenérskou výzvu, zda Ferenc nestál v brankovišti, ale gól platil.

„Dnes to byl z naší strany jiný zápas, byla tam větší bojovnost. Hráči si k pondělnímu zápasu něco řekli,“ přiznal Svoboda, že v kabině byla důrazná debata.

NAHODIL: NĚCO STRAŠNÉHO

Stav série je tak vyrovnaný 1:1. Stejně jako před dvěma lety. Ve Zlíně ale musí na hokej s diváky taky zapomenout. Po úterní zkušenosti z prázdné olomoucké plecharény hrůzná představa.

„Je to strašný, hokej se hraje pro diváky. Atmosféra otřesná. Připomíná mi to, když jsme hráli s Třebíčí v Kadani, kam přišlo 40 lidí. Ani to tady dneska nebylo. Je to fakt hrozný. Nevím, co se s tím dá dělat, ale je to něco strašného,“ kroutil hlavou Lukáš Nahodil, první centr Olomouce.

Zrovna on osobně se nesmírně těšil na to, jak Moru fanoušci poženou dopředu. Věřil, že půjde o obrovskou výhodu. Chyběla Kohoutům jejich podpora ve chvíli, kdy museli dohánět?

„Určitě je to jeden z faktorů. Hrobové ticho… to je něco strašného,“ zopakoval.

Olomoučtí na dálku aspoň děkovali početné skupině fanoušků, kteří je hlasivkami hnali, i když byly venku před stadionem.

„Bylo slyšet, že řvou pod okny, hlavně o přestávkách. Patří jim za to dík. Bohužel jsme to dneska nedotáhli do vítězného konce. Jak pro nás, tak pro ně,“ mrzelo Nahodila.

Kouč hostů trochu v nadsázce našel přece jenom jednu kladnou věc.

„Pozitivní na tom je, že ta komunikace je jednodušší, na střídačce se slyšíme. Myslím, že hráči si k tomu vytvořili kulisu, ty hlasy tam byly slyšet,“ řekl, a pak dodal: „Ale celkově tohle asi k té soutěži nepatří.“

Moták jen pokyvoval. „Je to smutný příběh. Patří k tomu emoce, i ty negativní. Ať na nás řvou, že jsme cokoliv na světě, ale ať tady jsou. V pondělí jsme se bavili o tom, že přišlo jen 4300 diváků, a jak bychom za to dneska byli rádi,“ doplnil.

Ve čtvrtek by se tak měla série přesunout do Zlína za stavu 1:1 na zápasy.

Jestli se tak opravdu stane, ukáží následující hodiny.

Záležet bude na rozhodnutí nejvyšších státních činovníků, případně hlavních představitelů českého hokeje.

HC Olomouc – PSG Berani Zlín 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 30. Dujsík (Švrček, J. Knotek) – 17. Okál (Honejsek), 47. Honejsek (Šlahař), 49. Okál (Honejsek, Ferenc), Rozhodčí: Jeřábek, Kubičík – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Bez diváků.

Olomouc: Konrád – Škůrek, Ondrušek, Dujsík, Švrček, Vyrůbalík, Jaroměřský – Klimek, Nahodil, P. Musil – Burian, J. Káňa, Irgl – Ostřížek, J. Knotek, Olesz – V. Tomeček, Kolouch, Skladaný. Trenéři: Moták a Tomajko.

Zlín: Kašík – Nosek, Žižka, Řezníček, Buchta, Freibergs, Gazda, Ferenc – Köhler, Fořt, J. Ondráček – Popelka, Kubiš, Honejsek – Claireaux, Dufek, Šlahař – P. Sedláček, Herman, Okál. Trenéři: R. Svoboda a M. Hamrlík