Kohoutům k venkovní výhře 4:1 významnou měrou pomohl útočník Petr Strapáč, který se radoval již z druhého hattricku v letošní sezoně.

„Musím mužstvo pochválit, byli jsme silnější v soubojích a to asi rozhodlo,“ pochvaloval si trenér Mory Jan Tomajko.

První slovo ovšem měli domácí. Už po necelých čtyřech minutách překonal Tomáš Knotek v přesilovce olomouckého brankáře Jana Lukáše a poslal Boleslav do vedení.

„Trochu nás to opařilo, ale kluci se z toho rychle oklepali,“ poznamenal Tomajko.

Ve 12. minutě vlétli Kohouti do útočné třetiny a pokus Davida Ostřížka dorazil do sítě Aleš Jergl.
V závěru první třetiny navíc dala Mora soupeři pořádné K.O. Bekhendovou střelu Viléma Buriana doklepl do branky Strapáč.

Martin Vyrůbalík
Musíme věřit, že dokážeme porazit kohokoliv, burcuje kapitán Vyrůbalík

HOŘAVA: BYLI JSME BEZ ŠANCE

Vedení si hosté celkem s přehledem hlídali.

„Měli jsme jen jednu dobře sehranou přesilovku, jinak jsme byli celý zápas horší a Olomouc zaslouženě vyhrála. Byli jsme úplně bez šance, bylo jasné, kdo zápas ovládla a kdo vyhraje,“ prohlásil boleslavský trenér Miloslav Hořava.

Rozhodnuto bylo už před polovinou třetí třetiny, kdy po nahrávce Zbyňka Irgla střelou z první zvýšil Strapáč na 3:1 pro hosty.

Poslední gól zápasu měl na svědomí David Šťastný, který při power-play poslal puk do prázdné domácí klece. Gól byl připsán Strapáčovi.

Mora po sérii deseti zápasů, ze kterých získal jen šest bodů, zabrala a v tabulce se bodově dotáhla právě na sedmou Boleslav.

„Pro nás to byl obrovsky těžký zápas, protože v předchozích utkáních jsme moc nebodovali a bylo to na sebevědomí hráčů vidět. Dobře jsme ale bruslili a měli jsme více ze hry,“ ocenil Tomajko.

„V Boleslavi se nehraje jednoduše. Bylo ale ze všech cítit, že si jdeme pro vítězství,“ konstatoval olomoucký útočník Jan Knotek.

V NEDĚLI PROTI POSLEDNÍMU

Olomouc tak Boleslav porazila i ve třetím souboji letošní sezony.

„Není to náhoda. Olomoučtí hráči jsou zarputilí a výborně dodržují systém. To se nám daří jen občas,“ porovnával kouč domácích Hořava.

Naopak jeho protějšek za pozitivní vzájemnou bilancí nic zásadního neviděl.

„Já tyhle statistiky nesleduji, vůbec jsem o tom před zápasem nevěděl,“ přiznal Tomajko.

Další body by si Kohouti rádi odvezli v neděli z ledu beznadějně posledních Pardubic, které tahají šňůru sedmi porážek.

„Dokázali jsme si, co vede k úspěchu a k vítězstvím. Doufám, že na tenhle výkon navážeme,“ dodal Jan Knotek.

Vizualizace Městské haly Olomouc
Olomouc chystá proměnu zimáku na městskou superhalu. Takto má vypadat

BK Mladá Boleslav - HC Olomouc 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 4. T. Knotek (D. Šťastný, Orsava) - 12. Jergl (Ostřížek, J. Knotek), 20. Strapáč (Burian, Irgl), 48. Strapáč (Irgl, Burian), 59. Burian. Rozhodčí: A. Jeřábek, M. Sýkora - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:3, navíc Jaroměřský (Olomouc) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3312.

Mladá Boleslav: Krošelj - Pláněk, Kotvan, Bernad, Němeček, Dlapa, Eminger, Kurka - Vondrka, Klepiš, Skalický - D. Šťastný, Žejdl, Orsava - M. Látal, P. Musil, Najman - P. Kousal, T. Knotek, Flynn. Trenéři: M. Hořava st., Rulík a Patera.
Olomouc: Lukáš - Jaroměřský, Vyrůbalík, J. Galvas, Ondrušek, Rutar, Švrček - Jergl, J. Knotek, Ostřížek - Irgl, Strapáč, Burian - V. Tomeček, Kolouch, Holec - B. Mráz, Skladaný, Laš. Trenéři: Tomajko a Moták.