Tomajko, který je zároveň i jednatelem klubu, poslední roky působil v rovnocenné trenérské dvojici s již zmíněným Motákem. 

Žabkův příchod byl dlouho očekávaný, už před několika týdny ho avizoval deník Sport. Ve středu pak samotný olomoucký klub propálil tuto informaci o něco dříve, než by sám chtěl. U článku, který informoval o příchodu útočníků Jakuba Orsavy, Lukáše Anděle a obránce Lukáše Mareše, totiž na několik minut svítila právě fotka s Borisem Žabkou.

Jakub Orsava v dresu brněnské Komety.
Mora představila posily. A omylem možná i nového trenéra!

Žabka byl předešlé dva roky v roli asistenta u reprezentace Slovenska do 18 let. Jako trenér začínal u mládeže v Mladé Boleslavi, kde předtím několik sezon hrál. Oblékal také dres Liberce, Slavie, Třince a Zlína. Rok si střihl také v nejvyšší švédské soutěži.

„Jedná se o trenéra, který má bohaté zkušenosti s českou nejvyšší soutěží, kde několik sezón působil. Věřím, že vhodně doplní náš trenérský tým a naše spolupráce bude úspěšná,“ řekl pro webové stránky Mory její hlavní trenér Jan Tomajko.

Novou extraligovou sezonu začnou Hanáci 16. září na ledě Plzně, o dva dny později budou v prvním domácím střetnuí hostit Mladou Boleslav. 

Autor: Denis Manina