Zvučnou posilou by pro Moru měl být Jakub Orsava. Rodák a odchovanec Šumperku toho má za sebou spoustu. Mistrovský titul s Třincem (2011), celkem 17 startů v seniorské reprezentaci, 631 zápasů v extralize a 298 kanadských bodů. Nejen to je vizitka bývalého útočníka Hradce Králové či Komety Brno.

„Kuba Orsava je hráčem s bohatými extraligovými zkušenostmi. Očekáváme od něj zejména pomoc s produktivitou a zkvalitněním přesilových her,“ uvedl olomoucký kouč Jan Tomjako.

Nejpovedenější byl pro zkušeného praváka extraligový ročník 2014/2015, kdy v třineckém dresu nasbíral 44 bodů (20+24). V minulé sezoně Mountfieldu pomohl 16 body k Prezidentskému poháru, další tři body zaznamenal v play-off, vyřazení ve čtvrtfinále od Mladé Boleslavi ale nezabránily ani jeho gól a asistence v pátém utkání série.

Druhou posilou ofenzivy je 24letý Lukáš Anděl. Také odchovanec Jihlavy pravidelně nastupoval v mládežnických reprezentačních výběrech. Z Dukly odcházel předloni coby hvězda Chance ligy do Pardubic, kde však nenaplnil očekávání. Navázat na bodově plodnější období bude chtít na Hané.

„Lukáš Anděl je stále perspektivním hráčem s výborným pohybem a věříme, že svým stylem hry do našeho týmu skvěle zapadne,“ myslí si Jan Tomajko.

close Lukáš Anděl v reprezentačním dresu při kempu širšího kádru českého výběru. Nyní bude oblékat dres pardubického Dynama. info Zdroj: Deník / Jaroslav Loskot zoom_in Lukáš Anděl v reprezentačním dresu při kempu širšího kádru českého výběru.

Neznámou tváří pro fanoušky Kohoutů není Lukáš Mareš. Další odchovanec jihlavské Dukly v druhé nejvyšší soutěži ukazoval velké kvality. Ve 22 letech tak přišel čas na extraligové angažmá v Olomouci, za kterou do nejvyšší soutěže formou střídavých startů zasáhl už do čtyř utkání.

„Do obranných řad přichází z Jihlavy Lukáš Mareš, se kterým již máme dobré zkušenosti z předešlých sezón. Jedná se o mladého hráče s potenciálem dalšího výkonnostního růstu,“ věří Tomajko.

close Hokejové play-off se do Přerova vrátilo i s fanoušky. Lukáš Mareš info Zdroj: Deník/Jan Pořízek zoom_in Lukáš Mareš

Odhalila chyba nového trenéra?

Minimálně o dvou ze tří potvrzených posil se již v kuloárech šuškalo delší dobu. Jinak tomu není ani o obsazení pozice trenéra. Parťákem Jana Tomajka by se podle nepotvrzených informací měl stát Slovák Boris Žabka. A na sociální síti Twitter již koluje obrázek, který Žabkův příchod na Hanou podle některých potvrzuje!

Na oficiálním webu HC Olomouc se totiž společně s článkem odtajňujícím trio nových posil nejprve objevila fotka právě trenéra Borise Žabky. Dá se očekávat, že klub se chystá brzy zveřejnit a potvrdit také jméno nového kouče? Je to hodně pravděpodobné.

close Prozradila chyba webu HC Olomouc předčasně jméno nového trenéra? Na obrázku je Boris Žabka. info Zdroj: David Jahoda zoom_in Prozradila chyba webu HC Olomouc předčasně jméno nového trenéra? Na obrázku je Boris Žabka.

Boris Žabka je 44letý asistent trenéra slovenské osmnáctky, ale také bývalý spoluhráč Jana Tomajka. V českých vodách trénoval mládež v Mladé Boleslavi a šanci dostal i coby asistent Františka Výborného u A-týmu.

Přesune se do Olomouce, se kterou měl skutečně nedávno jednat?