„Pavla Musila velmi dobře známe, v minulosti tu zanechal výborný dojem,“ uvedl pro webové stránky Kohoutů jejich trenér a jednatel v jedné osobě Jan Tomajko.

O možnosti Musilova návratu do Olomouce se už v minulých týdnech vedly bujaré diskuze, až nyní ale dostal jeho comeback oficiální punc.

Fanoušci Hanáků mají velmi dobře na paměti, jak se mu dařilo v prvním útoku po boku Lukášů Nahodila a Klimka. Tato letka patřila během sezony 2019/20, kterou následně předčasně ukončila pandemie koronaviru, k tomu nejlepšímu v celé extralize.

Musil do Olomouce tehdy zamířil na hostování z Mladé Boleslavi, kde si sice dříve vybojoval i pozvánku do reprezentace, následně se ale trochu zasekl. A tak přišlo hostování v Olomouci, které mu zkrátka sedlo. V 39 zápasech nasbíral dohromady 28 bodů (13+15).

Ilustrační foto.
O děti není v olomouckých fotbalových klubech nouze, s trenéry už je to horší

Plzeňskou štaci provázely zdravotní potíže

Kohouti si přáli jeho setrvání, Musil ale neodolal nabídce z Plzně. „Pavel Musil odchází, dohrál tu sezonu a vrací se blíž k domovu. Je nám to líto, protože celá jejich lajna si sedla a začala výborně fungovat. Je to ta chemie, kdy si sedli dohromady. Přejeme mu hodně úspěchů,“ uvedl tehdy pro MF Dnes generální manažer Mory Erik Fürst.

V dresu Západočechů to ale nebylo úplně ono. V ročníku 2020/21 odehrál dohromady 32 utkání, ve kterých si připsal 18 bodů (7+11). Uplynulou sezonu prakticky skoro celou promarodil, zasáhl jen do 13 střetnutí s bilancí jednoho gólu a tří asistencí.

„V posledních dvou sezónách sice moc utkání kvůli zdravotním důvodům neodehrál, nicméně my věříme, že zde naváže na svoje předešlé výkony a produktivitu v našem dresu a bude pro nás velkým přínosem,“ dodává Tomajko.

Po Jakubu Orsavovi a Lukáši Andělovi je Musil třetí útočnou posilou Olomouce před nadcházející extraligovou sezonou, na tu už se Hanáci začali na suchu připravovat. Harmonogram přípravných duelů Mora zatím nezveřejnila.

Autor: Denis Manina