„Po zápase v Písku jsem měl obavy. Jsem rád, že jsme vyhráli. Nyní bude mít mužstvo dva dny volna. Hráči si zaslouží odpočinek," řekl olomoucký trenér Petr Fiala.

Olomoučtí hokejisté totiž nastoupili ve slátané sestavě. Mimo dlouhodobých marodů chyběli oba vítkovičtí útočníci Kucsera s Kolouchem a nemocní Diviš s Hamplem.

Domácí zápas nezačali dobře. Do první šance se dostali Medvědi. Plichta však trefil jen Halásze. Ani v dalším průběhu se očekávaný tlak Kohoutů nekonal. Do první šance se dostal Bartoň, který si sjel před branku, ale puk pořádně netrefil. To Herman předvedl parádní sólo přes celé hřiště a se štěstím puk propasíroval do branky.

Druhý gól domácí přidali v polovině zápasu. Heža ideálně našel Selingra, jenž si vychutnal berounského gólmana. Jenže Středočeši rázem kontrovali v přesilovce, když Halásze prostřelil Videlka.

Gól však favorita probudil. Na berounskou branku se hnal jeden útok za druhým. Herman a Pekr ještě Sedláčka neprostřelili. Medvědi si však vypomáhali fauly a Kohouti dostali dvojnásobnou početní výhodu. V ní nejprve pálil Bartoň a do sítě tečoval Rác. V pokračující přesilovce pět na čtyři pak soupeře dorazil Hrňa.

„Do 35. minuty se nám dařila naše taktika. Hráli jsme pouze z obrany, chtěli jsme bořit olomoucký hokej. V poslední tříminutovce druhé části jsme byli dvakrát vyloučení a domácí se ujali vedení. Rozhodlo to zápas," přiznal berounský kouč Petr Novák.

Třetí třetina se tak dohrávala jen z povinnosti. Domácí však ještě skóre vylepšili dvěma přesilovkovými góly Kotvana a Hrni.

Trenéru Fialovi však radost z vítězství kazilo odstoupení centra prvního útoku Jiřího Řípy.

„Udělal si něco s rukou. To by byla ztráta, kdyby nemohl hrát. Budeme čekat na kluky z Vítkovic," poznamenal Fiala.

HC Olomouc – Medvědi Beroun 6:1 (1:0, 3:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 13. Herman (Lehečka, Bartoň), 30. Selingr (Heža O., Bartoň), 39. Rác (Bartoň, Ondrušek), 40. Hrňa (Selingr, Staněk), 50. Kotvan (Hrňa, Kucharczyk), 59. Hrňa (Vodný, Houdek) – 33. Videlka (Šulc, Hrdel).

Rozhodčí: Schmejkal – Barteček, Moravec. Vyloučení: 4:8. Využití: 4:1. Diváci: 1262.

HC Olomouc: Halász – Bartoň, Ondrušek, Kotvan, Valenta, Houdek, Staněk, Janáček, Škůrek – Pekr, Řípa, Herman – Hrňa, Kucharczyk, Vodný – Rác, Číp, Švaňhal – Lehečka, Heža, Selingr. Trenéři: Petr Fiala a Jan Tomajko.

Beroun: Sedláček – Knesl, Šulc, Jebavý, Přindiš, Beneš, Hertl – Polák, Stromko, Hrdel – Mrňa, Lenc, Fiedler – Čurda, Plichta, Trojan – Videlka, Kadlec, Hošťálek. Trenér: Petr Novák.