Předběžné prognózy nejsou nijak příznivé.

„Odjel do nemocnice s podezřením na prasklou lícní kost. Doufám, že to nebude nic vážného,“ hlásil hned po zápase olomoucký trenér Zdeněk Venera.

Mora do prvního zápasu nasadila provizorní sestavu s řadou hráčů, kteří místo v týmu nemají jisté.

„Naším cílem bylo udělat si obraz o hráčích, kteří se snaží dostat do kádru. Je to jeden zápas, ale zase jsme o něco chytřejší,“ konstatoval Zdeněk Venera.

Mladá obrana se třemi juniory však inkasovala jen jednou a Lukáš Spurný dokonce skóroval.

„Poslal to na bránu a spadlo to tam. Je to pro něj povzbuzení. Je potřeba, aby se obehrál pro případy, kdy někdo vypadne,“ má jasno olomoucký kouč.

Vydařenou premiéru v olomouckém dresu má za sebou zkušený obránce Lukáš Galvas, který se více než obvykle tlačil dopředu.

„Lukáš má obrovské zkušenosti. Dal gól po nahození od modré, což po nich chceme. Uvidíme, jaké bude mít úkoly,“ poznamenal Zdeněk Venera.

Při prvním utkání v sestavě chybělo hned osm stabilních hráčů. Někteří jsou na marodce.

„Kevin Sundher dostal angínu, David Ostřížek a Kuba Galvas ještě nejsou stoprocentně v pořádku. Jirka Řípa měl volno, protože očekává přírůstek do rodiny,“ vysvětloval Zdeněk Venera.

Další zápas Kohouti odehrají ve čtvrtek opět doma proti Třinci.

HC Olomouc HC Dukla Jihlava 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 38. L. Galvas (Herman), 42. Spurný (Rác, Skladaný) 39. Rezek (Bryhnisveen, Váňa).

Rozhodčí: Kika, Přikryl Axman, Lukš. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 1532.

Olomouc: Konrád Jaroměřský, Ondrušek, Houdek, Spurný, Staněk, Beutl, Rutar, L. Galvas Eberle, Holec, Burian, Vlach, Herman, Strapáč, Skladaný, Rác, Macuh, Buc, Pechanec, Jergl. Trenér: Zdeněk Venera.

Jihlava: Volden De la Rose, Bryhnisveen, Půža, Suchánek, Ulrych, Zdráhal, Kájínek, Váňa Hubáček, Diviš, Žalčík, Zeman, Anděl, Macík, Rezek, Skořepa, Čachotský, Jiránek, Čermák, Semorád. Trenér: Petr Vlk.