Lví podíl na kohoutím vítězství – teprve druhém za posledních jedenáct zápasů – měl útočník Jan Káňa. Na dvě branky totiž nahrál, jednu – tu rozhodující – sám vstřelil.

„Z mého pohledu to byl nejlepší zápas v sezoně. Vycházelo mi to, z nahrávek padly góly, ale hlavní je, že máme tři body,“ sdělil pro oficiální web Mory Jan Káňa, který společně s Lukášem Kucserou vede bodování týmu. Oba mají na kontě čtyři branky a tři asistence.

Roman Přikryl z této šance olomouckého gólmana Jana Lukáše nepřekonal.
Mora v Budějovicích uťala sérii proher. Opřela se o přesilovky, zářil Káňa

Energii se daří, výjimkou byl výprask

Jistě by byl rád, kdyby svou sbírku mohl rozšířit hned v úterý na domácím ledě. Hanáci ve své plecharéně hostí čtvrtou karlovarskou Energii, která zatím patří k nejlepším celkům soutěže.

Ani jedenáctigólový výprask z ledu Mladé Boleslavi Západočechy příliš nepřibrzdil. Za posledních osm utkání urvali svěřenci trenéra Martina Pešouta sedm výher, výjimkou byl jen zmíněný debakl od Mladé Boleslavi.

Ačkoliv mají Karlovarští v tabulce o šest míst lepší postavení, je těžké hledat favorita. Poslední vzájemná utkání totiž hovoří jasně pro Olomouc. V minulé sezoně Kohouti získali plných 12 bodů, Energie z měření sil proti Hanákům vyšla vítězně naposledy 29. ledna 2019. Poslední výhra Karlových Varů na olomouckém ledě se datuje až do 7. března 2017.

„Víme o té nelichotivé bilanci, pokusíme se ji zvrátit,“ uvádí na webu Energie Tomáš Mariška, asistent trenéra.

Ve Velké Bystřici chystají kluziště na Zámeckém náměstí, 30. listopadu 2020
Bruslení bude. Ve Velké Bystřici staví kluziště pro veřejnost

Když Olomouc vede, je těžké se prosadit

„Abychom uspěli, musíme rozhodně podat konzistentnější výkon než ve Zlíne. Tam jsme sice vyhráli, ale dvakrát jsme prohrávali,“ připomněl nedělní utkání, v němž Západočeši otočili z 2:4 na 5:4 s tím, že rozhodující gól dával Libor Zábranský pouhé dvě vteřiny před koncem třetí části.

Energetici jsou si vědomi toho, že na Hané by se jim něco podobného mohlo vymstít. „Olomouc když vede, tak urputně brání a je strašně těžké se prosadit,“ konstatoval Mariška.

Prodlouží Mora vítěznou sérii proti „oblíbenému“ soupeři? Pokusí se o to v rámci 23. kola na svém ledě, úvodní buly je na programu v 18 hodin.