Olympijský vítěz z Nagana však po zdravotní stránce není na novou sezonu ještě stoprocentně připravený a z úvodního tréninku odešel o něco dříve než jeho spoluhráči.

„Jirka zatím samozřejmě hlavně bruslí a ruku ještě nemá tak rozhýbanou. Nemůže chodit do soubojů. Bude to chvilku trvat a musí si tu přípravu nastavit tak, aby mu to vyhovovalo," konstatoval trenér HC Olomouc Jan Tomajko, který společně s kolegou Petrem Fialou vedl úvodní trénink na ledové ploše olomouckého zimního stadionu.

Led uprostřed léta zatím samozřejmě nemá ideální parametry.

„Byl to první trénink, takže po týdnu se to srovná a už to bude dobré," vysvětlil Tomajko.

Olomoucký klub na začátku přípravy zkouší i několik nových jmen. O místo v kádru bojují například slovenský brankář Tomáš Halász, jeho krajan obránce Robert Mitro, útočníci Radek Meidl nebo Matěj Blinka z Přerova. Na ledě se ukázalo také několik hráčů z olomoucké juniorky.

„Všechno je to otevřené a každý má šanci. Každý z hráčů to má ve svých rukou. Doufám, že vybereme ten nejlepší tým," říká Tomajko.

Ten už měl k dispozici i hokejisty, kteří laborovali se zraněními. „Byli jsme tady všichni, na led naskočil už i Saša Lhotský," konstatoval olomoucký trenér.

Bude jedničkou v bráně Kašík?

Svoji další přípravu zahájil i zkušený olomoucký forvard Milan Ministr.

„Klouže to o poznání míň, než když jste pravidelně na ledě. Je to pořád stejné, je velké teplo a led je měkký. Musíme to první týden nějak zvládnout a pak se to zlepší," uvedl sedmatřicetiletý hokejista, který přivítal, že již tým naskočil na led.

„Každý hráč se těší na led víc než na letní přípravu. Každý rok je to ale stejné, chce to tři čtyři tréninky a pak už to bude lepší," dodal.

Vedení olomouckého klubu ještě řeší otázku brankářské jedničky. Podle všeho by se jí měl stát Libor Kašík, který v Olomouci zazářil v minulé sezoně.

„Já si myslím, že to ještě není stoprocentně jasné, takže bych to nechtěl nějak komentovat," prohlásil trenér Tomajko.

Na jeho hráče čeká koncem příštího týdne už první dvojice z jedenácti přípravných zápasů. Ve čtvrtek Olomouc hostí extraligové Vítkovice a o den později slovenskou Skalicu. V dalším týdnu pak přijde na řadu první zápas Regionálního poháru.