Zatímco konec přípravy olomouckým hokejistům střelecky vyšel, na začátku ostré extraligové soutěže zase hrají tu stejnou ohranou písničku. „Jsme bohužel hrubě neproduktivní. Hrajeme dva zápasy, ale v šedesáti minutách jsme schopni vstřelit jen jednu branku,“ mračil se trenér Mory Zdeněk Moták.

Zatímco v pátek ve Vítkovicích dokázali jeho svěřenci v prodloužení přidat další gól a brát dva body, tentokrát se to nestalo. Ale mohlo. Elitní olomoucký centr Jan Knotek v tutovce nedal a hostující Lukáš Žejdl z následujícího protiútoku rozhodl.

NEDÁŠ, DOSTANEŠ

„Jak už valili, tak jsem si říkal: No, to je jasný…,“ štvalo Knotka, jemuž chvíli předtím Irgl parádně namazal.

„Netrefit takhle prázdnou bránu, je hrubá chyba. Je to podobné, jako kdyby obránce namazal soupeři,“ konstatoval Moták. Oporu svého mančaftu ale nepranýřoval.

„To se stane, doufám, že Honza dá góly v jiných zápasech. Nedá se nic dělat,“ hodil rameny kouč Kohoutů.

Utkání 1. kola hokejové extraligy: HC Vítkovice Ridera - HC Olomouc, 13. září v Ostravě. Na snímku radost Olomouce.
Mora začala výhrou ve Vítkovicích. Výkony budou lepší, věří Tomajko

„Ještě jsem potřeboval trochu couvnout, abych to mohl trochu zvednout,“ popsal Knotek situaci, v níž mohl svému týmu přisoudit bod navíc.

„Ale aspoň ten bod, celý zápas jsme dotahovali, Boleslav výborně bránila,“ dodal Knotek.

Bruslaři zásluhou schované střely Kousala od šesté minuty vedli. Pak to bylo velké a dost dlouho marné dobývání ze strany Olomouce.

„Nebylo tam žádné přečíslení, pořád jsme jezdili do plných,“ uznal Knotek.

ZAHOZENÁ PŘESILOVKA PĚT NA TŘI

I když Hanáci si sami příliš nepomohli. Bez pěti vteřin dvě minuty trvající přesilovku pět na tři na konci úvodního dějství vyloženě zahodili. „Chybělo v ní spíš důraznější zakončení než pohyb,“ hodnotil Moták.

„Je to taková jalovost na začátku soutěže,“ dodal.

Mora ale postupem času přitahovala šrouby a odměna přišla v 49. minutě. Po skvostném vybídnutí Ostřížka se o vyrovnání postaral kanonýr Zbyněk Irgl.

„Olomouc si za tím šla a vyrovnala zaslouženě. V závěru byla lepší a my jsme horko těžko ubránili bod,“ řekl boleslavský asistent Pavel Patera.

Mladá Boleslav se po dvou zápasech můžou těšit z pěti bodů, Olomouc si zatím musí vystačit se třemi. „Na jeden gól se prostě nevyhrává za tři body. To je velice těžké,“ věděl Moták.

HC Olomouc – BK Mladá Boleslav 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 49. Irgl (Ostřížek, Škůrek) – 7. P. Kousal (Flynn), 63. Žejdl (Pláněk). Rozhodčí: Šír, Micka – Pešek, Malý. Vyloučení: 4:8. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 4123.

Olomouc: Konrád – Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Dujsík, Švrček – Irgl, J. Knotek, Ostřížek – Klimek, Kolouch, Strapáč – Olesz, Nahodil, Burian – Hecl, Handl, V. Tomeček. Trenéři: Tomajko a Moták.

Mladá Boleslav: Krošelj – Hrbas, Ševc, Pláněk, Dlapa, Fillman, Bernad, Kurka – Vondrka, Žejdl, Pabiška – Klepiš, Zbořil, Skalický – J. Stránský, P. Musil, R. Zohorna – P. Kousal, Najman, Flynn. Trenéři: Rulík a Patera.