„Výhra nad Kometou potěší ohromně, na to se nedá nic jiného říct,“ usmíval se spokojený obránce Mory Jan Jaroměřský.

„My jsme sem jeli s tím, že se nám tady podařilo už několikrát odehrát dobré utkání, takže jsme se neměli čeho bát.“

Hned v úvodu dostali Kohouti možnost hrát v přesilovou hru v poměru pět na tři.

Minutovou dvojnásobnou převahu sice hosté nezužitkovali, ale v následné standardní početní výhodě ukázal mladý obránce Jakub Galvas, že střely od modré čáry na trénincích nepiluje nadarmo a překonal novou brankářskou posilu Komety.

Libor Kašík prožil nepříjemnou premiéru před brněnskými fanoušky, protože zanedlouho jej nenápadnou bekhendovou střelou mezi betony nachytal nejlepší střelec Mory Zbyněk Irgl a olomoucký tým vedl v Brně po necelých osmi minutách o dvě branky.

Kometa se rozjížděla pomalu a až v závěru první třetiny v přesilové hře snížil Peter Mueller.

Ve druhé třetině domácí zužitkovali územní převahu a dočkali se vyrovnání, když puk za Konrádova záda procedil Leoš Čermák.

PARÁDNÍ AKCE JERGLA ROZHODLA

Pak ale rozjel perfektní akci Aleš Jergl, který před brankou našel volného Miroslava Holce a Kohouti si vzali vedení zpět.

Podruhé se už Kometa vyrovnání nedočkala. Mora nabídla domácím přesilovku až v samém závěru třetí třetiny, jenže Brňané při power-play olomouckého gólmana výrazněji neohrozili.

„Ve druhé třetině jsme měli trošku výpadek, nechali jsme Brno vyrovnat, ale nevadilo to, protože jsme pak dali gól my. A třetí třetinu jsme odehráli perfektně,“ pochvaloval si Jaroměřský.

Kohouti zvítězili pošesté z posledních sedmi zápasů a pozici mezi elitní šestkou extraligové tabulky budou hájit v pátek v domácím zápase s Mladou Boleslaví.

HC Kometa Brno - HC Olomouc 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 19. Mueller (P. Holík), 26. L. Čermák (Malec, Plášek) - 5. J. Galvas (Irgl), 8. Irgl (Švrček), 33. Holec (Jergl). Rozhodčí: Kika, Pešina - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 7231.

Brno: Kašík - O. Němec, Barinka, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec - Mueller, P. Holík, Zaťovič - R. Zohorna, L. Čermák, Dočekal - Mallet, J. Hruška, Kašpar - Köhler, Střondala, Horký - Plášek. Trenéři: L. Zábranský st., Horáček, Pokorný a Oslizlo.
Olomouc: Konrád - J. Galvas, Ondrušek, Švrček, Vyrůbalík, Dujsík, Jaroměřský, Staněk - Irgl, Strapáč, Burian - V. Tomeček, J. Knotek, Ostřížek - Jergl, Nahodil, Holec - B. Mráz, Skladaný, Laš. Trenéři: Tomajko a Moták.