Čerta na zeď však v plecharéně zatím nikdo nemaluje. Tým zůstává pozitivní a věří v rychlou změnu situace.

Kohouti podlehli Hradci Králové, Mladé Boleslavi 
a naposledy doma Plzni.

Na Hané odchytal celý zápas Tomáš Vošvrda, který letos plní roli dvojky za Branislavem Konrádem.

„Ve druhé třetině jsme se dostali pod tlak, měli jsme tam tři vyloučení po sobě. Plzeň to nakoplo. Pak jsme se tlačili do zakončení, ale z mála šancí jsme nedali gól. Nakonec jsme srovnali a bohužel jsme dostali nešťastnou branku. Po naší chybě hosté asi zaslouženě vyhráli," vrátil se k zápasu s plzeňskou Škodovkou gólman Mory.

Toho přitom mohlo během utkání těšit několik kvalitních zákroků, k úspěšnému výsledku to však nevedlo.

„Od začátku sezony jsem chytal asi šest zápasů 
a v nich jsme dali asi čtyři góly. Bez toho se nevítězí. Můžu se jen modlit, doufat a dělat všechno tak, abych dostal míň gólů než soupeř, což se nedaří. A už mě to štve, protože ty zápasy jinak vypadají slušně. Ale když prohrajeme zápasy 0:1 nebo 1:2, tak to už vadí," vyjádřil nespokojenost Tomáš Vošvrda.

Tomáš Vošvrda

Tomáš Vošvrda

S mantinely by se mělo něco dělat

Když už Hanáci po vyrovnání na 1:1 pomýšleli na bodový zisk, zradilo je hrazení ve vlastním obranném pásmu.

Přihrávka měla podle předpokladů po mantinelu zamířit za branku na spoluhráče, místo toho se puk od nerovnosti odrazil na hokejku Bližňáka, který sice proti Vošvrdovi neuspěl, ale Jakub Lev už zajistil vítězný gól Plzně.

„Já to místo v rohu znám. Už třetí sezonu říkám, že by se mělo s těmi mantinely něco dělat. Bohužel, potkala nás taková smůla," krčil rameny muž s číslem 33 na dresu.

Brankářským favoritem kouče Zdeňka Venery je Branislav Konrád. O pozici náhradníka Vošvrda příliš nadšeně nepromluvil.

„Je to tak, jak to je. A asi bych to nechtěl zbytečně komentovat," zůstal tajemný urostlý brankář, který se nechtěl vyjádřit ani ke svému údajnému přání odejít z klubu.

V Mladé Boleslavi se mezi tři tyče dostal po osmizápasové pauze na střídačce. Za stavu 3:0 pro domácí už za svá záda žádný puk nepropustil.

„Když nechytám, tak se chystám. Nemám s tím potíže. Můžu najezdit kilometry při tréninku a nazvedat tuny v posilovně, ale pak v zápase je to něco jiného. Někdy zápasová kondice chybí, ale musím odvést to nejlepší, co ve mně momentálně je. A věřit 
v to, že body budou nějak naskakovat, což se bohužel nedaří," mrzelo šestadvacetiletého hokejistu.

Mužstvo šlape, nemáme žádné problémy

Příčiny slabé koncovky olomouckého útoku nechtěl příliš řešit jeden z nejproduktiv­nějších olomouckých hráčů, obránce Martin Vyrůbalík.

Přes desetigólovou hranici se ve třiceti odehraných kolech přehoupl s dvanácti trefami pouze Marek Laš.

„Hrajeme jako mužstvo, je nám jedno, kdo dává góly. Víme, že nikdo asi neuletí na nějakých dvacet pět gólů. Prostě musíme přispívat všichni," upozornil kapitán Mory.

Po třízápasové sérii bez bodu si však zkušený bek slovo 
v kabině brát nebude.

„To bych byl špatný kapitán, kdybych pořád někoho napomínal. Samozřejmě si něco řekneme, ale my musíme držet při sobě. Mužstvo šlape, nemáme žádné problémy jako výkyvy v chování nebo něco podobného. Tam není problém. Víme, že jsme ze tří zápasů dali dva góly a to je málo. Tam nás ta bota tlačí a to je všechno," jasně viděl příčinu krátké neúspěšné šňůry Martin Vyrůbalík.

Jsme zkušenější než minulý rok

Dobrou týmovou atmosféru cítil po duelu s Plzní také brankář Vošvrda.

„V kabině jsme v pohodě. Nic negativního tam není. Sezona je dlouhá a tři zápasy takhle přišly. Už to může skončit,
 a nemusí. Ale důležité je, že po každém zápase si můžeme říct, že jsme do toho dali všechno," zůstal pozitivní Tomáš Vošvrda.

„Je důležité zastavit to zavčas, aby to nedošlo k tomu, co se stalo loni. Ale myslím, že jsme zkušenější tým než minulý rok a že to zvládneme. Teď se soustředíme na Kometu, už v Brně to může vypadat zase jinak," připomněl gólman Kohoutů dnešní zápas na ledě moravského rivala.