„Z naší strany výsledkově špatná první třetina,“ konstatoval po utkání suše trenér Mory Zdeněk Moták, který do branky poprvé v sezoně od první minuty poslal Jana Lukáše.

V sestavě se pak poprvé po restartu soutěže objevil i obránce Jan Švrček. Ani jeden ze dvou zmíněných však nedokázal zabránit třinecké smršti v prvních dvaceti minutách.

Tomáš Čachotský v dresu Mory.
Děkuji Olomouci, extraligu jsem už nečekal, říká 38letá ikona Dukly Čachotský

Domácí, v jejichž obranných řadách nastoupil i bývalý obránce Olomouce Jan Jaroměřský, načali střelecký účet už ve třetí minutě díky Gernátovi. Před první pauzou na něj navázali Hrehorčák se Stránským a Kohouti rázem byli tři branky pozadu.

DVĚ DĚLOVKY DOSTALY MORU ZPĚT DO HRY

Času ale ještě bylo habaděj a Hanáci neztráceli naději. Kořenář poprvé inkasoval až v 34. minutě, kdy chvíli po vypršení Jaroměřského trestu propálil nadějného brankáře v NHL patřícího San Jose Lukáš Kucsera.

V Liberci mu gól po opakovaných záběrech sebrali, tentokrát bylo vše v pořádku. Uběhlo šest minut a prakticky z totožné pozice, tentokrát už i formálně v přesilové hře, vyslal do třinecké sítě dělovku Vojtěch Tomeček. Mora byla najednou zpátky ve hře.

„Za stavu 3:0 jsme bohužel trochu povolili v hlavách, nebyli jsme tolik koncentrovaní na výkon. Olomouc hrála dobře v útočném pásmu, jejich kluci jsou poctiví, výborně forčekují, dohrávají souboje. Hosté stáhli na rozdíl jediného gólu a sami jsme si zápas zkomplikovali,“ hodnotil druhou část Marek Zadina, asistent Ocelářů.

Martin Hamrlík
Skandování přes reprák? Jako když hlásí hasiči, smál se Hamrlík po výhře

„Ve druhé části jsme se herně zvedli a pomohly nám dvě přesilovky, ve kterých jsme skórovali a měli jsme i šance v přečíslení dva na jednoho, které jsme bohužel nezakončili,“ mrzelo Motáka, že jeho tým nedokázal tříbrankovou ztrátu během druhého dějství smazat úplně.

PROMARNĚNÁ DLOUHÁ PŘESILOVKA

Povést se to hostujícímu celku mohlo krátce po startu třetí třetiny, Gernát inkasoval čtyřminutový trest, jenže tentokrát si Kohouti v přesilové hře tak dobře nepočínali. Nejblíž k vyrovnání měl Ostřížek, který napálil tyč Kořenářovy klece.

„Ani třetí třetina nebyla herně špatná a pravděpodobně rozhodlo, že jsme neproměnili čtyřminutovou přesilovou hru, kde jsme měli vyložené šance a nedali,“ mrzelo Motáka.

V 15. minutě naděje na první body po restartu poutekly o kus dál, když přesně mířenou střenou překonal Lukáše Ondřej Kovařčík. O možnost závěrečného náporu se pak Hanáci připravili sami, když faulovali Ostřížek s Dujsíkem. Oceláři toho využili a Růžičkou upravili skóre na konečných 5:2.

Útočník HC Olomouc Joshua James Mácha
Problém je váha, hlásil po premiéře James Joshua Mácha. Proč ta cizí jména?

„Před poslední třetinou jsme se znovu museli strachovat o výsledek, ale naštěstí jsme odskočili,“ ulevilo se Zadinovi poté, co Oceláři zůstali i po šestém zápase v sezoně neporaženi. Zato Mora prohrála i třetí zápas po restartu a dohromady už čtvrtý za sebou.

„Celkově musím hodnotit výkon poměrně slušně, ač jsme prohráli a měl bych být naštvaný. To jsem, ale mírněji než normálně,“ dodal Moták.

O lepší výsledek se pokusí Kohouti v neděli od 16 hodin na ledě Hradce Králové.

HC Oceláři Třinec – HC Olomouc 5:2 (3:0, 0:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 3. Gernát (Martin Růžička, Hrňa), 8. Hrehorčák (Gernát, O. Kovařčík), 14. M. Stránský (Martin Růžička, Jaroměřský), 55. O. Kovařčík (M. Doudera, Jašek), 59. Martin Růžička (P. Vrána, M. Stránský) – 34. Kucsera (Dujsík), 40. V. Tomeček (Škůrek). Rozhodčí: Pešina, Šindel – Zíka, Šimánek. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Střely na branku: 39:29. Bez diváků.

Třinec: Kořenář – M. Doudera, Gernát, D. Musil, Galvinš, Kundrátek, Jaroměřský – Martin Růžička, P. Vrána, M. Stránský – Chmielewski, Marcinko, Zadina – O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík – Dravecký, Roman, Hrehorčák – Hrňa. Trenéři: Varaďa, Zadina a Raszka.

Olomouc: Lukáš – Švrček, Škůrek, Vyrůbalík, Dujsík, Ondrušek, A. Rutar, T. Černý – Ostřížek, J. Knotek, V. Tomeček – J. Káňa, Nahodil, Kucsera – Olesz, Čachotský, Mácha – Burian, Kořenek, Bambula. Trenéři: Moták a Fiala.