„Výkon to ale nebyl vůbec špatný. Sice jsme prohráli, ale po zápase jsme hráče pochválili. Když budeme takto hrát dál, určitě budeme bodovat,“ nepochybuje olomoucký trenér Jan Tomajko.

Do přímého souboje se fantom mezi třemi tyčemi Konrád a hvězdný forvard hostů Tomáš Zohorna dostali v závěru druhé třetiny za stavu 1:1, olomoucký gólman sice vytasil při samostatném úniku soupeře skvělý zákrok lapačkou, o chvíli později ale při přesilovce Pardubic podruhé v zápase smolně inkasoval, gól Jana Košťálka ještě potvrdilo video a Dynamo tak šlo do třetí třetiny s klíčovým náskokem.

Ten už si bez větších problémů pohlídalo a připsalo si tak druhou výhru za tři body v sezoně. „Viděli jsme velmi kvalitní utkání. Olomouc má kluky, kteří hrají srdcem a silově. Byli jsme na to nachystaní,“ hodnotil asistent pardubického trenéra Marek Zadina.

Dvě tyčky v první třetině

Pardubice daly poprvé šanci Dominiku Frodlovi, který si v úvodu dobře postavil tyče. Branková konstrukce za nim poprvé zvonila v 8. minutě po teči Klimka, o chvíli později pak tyč orazítkoval také Nahodil.

V 15. minutě si první nešťastný moment připsal Branislav Konrád. Robert Kousal obloučkem nahazoval na olomouckého brankáře, který puk nedokázal zkrotit. S první dorážkou si ještě poradil, Kousal ale nakonec uklidil kotouč do sítě – 0:1.

„Začali jsme výborně, vytvořili si šance, ale gól na 0:1 nás trošku zabrzdil,“ přiznal Jan Tomajko.

V úvodu prostředního dějství měli domácí k dispozici čtyřminutovou přesilovku. Orsavova nepovedená střela se od zadního mantinelu odrazila na hůl Jana Káni a olomoucký tahoun srovnal.

Hokejisté HC Olomouc (v černém) proti HC Dynamo Pardubice (1:2). Jan Káňa slaví gól na 1:1.
Rozjetý Káňa: Přesilovky bez Krejči? Vzali jsme si šablony, ale bohužel

Při hře v pěti se ale Hanáci těžko dostávali do šancí, Pardubice byly nebezpečnější a jen díky Konrádovi měli domácí ještě v závěru šance na bodový zisk.

Závěrečná power play ale kýžené ovoce nepřinesla, a tak kohouti vůbec poprvé v sezoně ztratili body.

„Chtěli jsme hodně střílet, dostávat se k dorážkám, ale beci Pardubic nás k ničemu moc nepouštěli. Blokovali dobře střely a těžko jsme se tam dostávali. Ze slotu proti Pardubicím moc střel nemáte,“ pokrčil rameny Jan Tomajko.

„Dnes rozhodly speciální týmy. Uhráli jsme výborně několik oslabení, dali gól v přesilovce a podali skvělý týmový výkon podpořený gólmanem. Ve třetí třetině jsme se zaměřili na defenzivu, což se nám vyplatilo,“ uzavřel pardubický Marek Zadina.

Sokol Velký Týnec - FC Sigma Hodolany
Kam za sportem o sváteční středě? Hrají se fotbalové nižší soutěže

HC Olomouc – HC Dynamo Pardubice 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 24. J. Káňa (Orsava, Ondrušek) – 15. R. Kousal (Poulíček), 38. Košťálek (Říčka). Rozhodčí: Hradil, Cabák – Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 4 665.

Olomouc: Konrád – T. Černý, Ondrušek, Škůrek, Rašner, Švrček, Řezníček, Dujsík – Orsava, Menšík, J. Káňa – P. Musil, Nahodil, Klimek – Bambula, Knotek, Kunc – Kusko, Navrátil, Strapáč. Trenéři: Tomajko a Žabka.

Pardubice: Frodl – Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, Hrádek, Vála – Hyka, Zohorna, Radil – Cienciala, A. Musil, Říčka – Paulovič, Poulíček, R. Kousal – Urban, Rákos, Koffer. Trenéři: Rulík, Král a Zadina.