Oceláři si díky jeho dvěma kanadským bodům připsali na Hané těsné vítězství 2:1.

Zatímco zraněný ex-Třinečák Zbyněk Irgl sledoval bitvu Mory s Oceláři jen v rohu kluziště za plexisklem, Roman Vlach se proti bývalým spoluhráčům na ledě činil.

Hokejista, který byl v letošní sezoně z Olomouce vyměněn do Třince, otevřel skóre zápasu v úvodní části první třetiny po chybě Františka Skladaného.

Ve třetí třetině se navíc podílel na vítězné brance Martina Růžičky, která znamenala tříbodový zisk hostujícího celku.

"Strávil jsem tady v podstatě rok, takže pár vzpomínek proběhlo. Ale soustředil jsem se především na hru," řekl po utkání Roman Vlach.

"Věděli jsme, že to bude bojovný zápas a právě naše bojovnost rozhodla. V bojovnosti jsme se Olomouci, která hraje urputný hokej, vyrovnali a to bylo klíčové," konstatoval Vlach.

Kohoutům statistici napočítali 47 střel, brankáře Hrubce však dokázal překonat pouze Jan Eberle.

"Pak ale bohužel přišlo vyloučení Houdka. To nás zabrzdilo," mrzelo olomouckého trenéra Zdeňka Veneru.

"V první třetině nás Třinec přehrával. Do začátku se promítl nešťastný konec zápasu ve Zlíně. Od druhé třetiny jsme byli hodně aktivní, dostali jsme se do spousty šancí. Bohužel nás momentálně trápí koncovka," konstatoval Venera.

"Tenhle výsledek je pro Olomouc krutý. Za jejich výkon a nasazení by si nějaký ten bodík zasloužili," uznal třinecký kouč Václav Varaďa.

"Jsme rádi za tři body. Proti Olomouci se nám v této sezoně nevedlo dle představ, v dnešním zápase jsme ale zabrali. V první třetině jsme měli výborný pohyb a domácí jsme nepouštěli do větších příležitostí. Druhý gól byl klíčový a jsem rád za bojovný výkon," pochvaloval si Varaďa vysoké nasazení svých svěřenců.

V posledním zápase před olympijskou přestávkou čekají olomoucké hokejisty na domácím ledě Pardubice.

Veledůležitý souboj se hraje ve čtvrtek od 18 hodin.

HC Olomouc - HC Oceláři Třinec 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 48. Eberle (Jaroměřský) - 8. Roman Vlach (Martin Růžička), 56. Martin Růžička (Dravecký, Roman Vlach). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Pavlovič - Kis, Rampír. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 4538.

Olomouc: Konrád - Jaroměřský, Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek, J. Galvas, L. Galvas - Eberle, J. Knotek, Laš - Ostřížek, Strapáč, J. Káňa II - Skladaný, Herman, Burian - Staněk, B. Mráz, Holec. Trenéři: Venera, Tomajko a Moták.

Třinec: Hrubec - M. Doudera, Krajíček, D. Musil, L. Kovář, Jank, Linhart - J. Petružálek, Marcinko, Rákos - Martin Růžička, Roman Vlach, Dravecký - Svačina, Polanský, Adamský - O. Kovařčík, Ciencala, Chmielewski. Trenéři: Varaďa a M. Zadina.