Do olomoucké sestavy se vrátil obránce Rašner a ve čtvrtém útoku nahradil Selingra Králík.

Kohouti začali v Boleslavi aktivně. Knotek nejprve samostatný nájezd neproměnil, ale dvě a půl minuty před první sirénou se stejný hráč už v přesilovce prosadit dokázal. Jenže vzápětí šel na trestnou Ondrušek a škodováci početní výhodu už po třech sekundách využili.

Po přestávce mohl vedení Hanákům vrátit Rác, jenže před prázdnou brankou puk nezkrotil. Domácí hned trestali a jak jinak, v přesilovce. Boleslav poslal do vedení Pabiška.

Ve třetí části svůj tým několikrát podržel gólman Vošvrda. V 53. minutě však už neměl šanci proti Výbornému, který olomouckého brankáře překonal blafákem. Zkušený domácí útočník byl při chuti a při dalším střídání přidal čtvrtý gól opět v početní výhodě. Hosté sice ještě stačili snížit, ale na větší zdramatizování zápasu už nezbyl čas.

BK Mladá Boleslav – HC Olomouc 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 19. Protivný (Výborný), 27. Pabiška (Výborný, Protivný), 53. Výborný, 54. Výborný (Nouza, Vrbata) – 18. Knotek (Pekr, Herman), 58. Knotek (Ondrušek, Pekr).

Rozhodčí: Hribik, Souček – Svoboda, Špůr. Vyloučení: 7:8. Využití: 3:2. Diváci: 2580.

BK Mladá Boleslav: Valent – Němeček, Protivný, Bohunický, Jindra, Pojkar, Žabka, Kurka – Nouza, Výborný, Pabiška – Mikulík, Broš, Klimenta – Lenc, Vrbata, Demel – Rys, Koudelka, Jiránek – Podsedníček.

HC Olomouc: Vošvrda – Bartoň, Ondrušek, Jaroměřský, Janáček, Kadela, Ovčačík, Škůrek, Rašner – Pekr, Knotek, Herman – Rác, Řípa, Vodný – Kucharczyk, Švaňhal, Kindl – Jergl, Diviš, Králík.