Mora měl v úvodu minutou přesilovku 5 na 3, ale nedokázala ji využít. Když dostali podobnou šanci domácí, poradili si s ní jinak. A vedli. První třetinu Hanáci projeli 0:2 a nevypadalo to s nimi dobře.

V polovině zápasu trefil Brančík tyčku a zdálo se, že se Mora nadechuje k obratu. Jenže dvě minuty před druhou přestávkou hosté inkasovali v oslabení a to prakticky rozhodlo. Čestný olomoucký úspěch zaznamenal v přesilovce až tři minuty před koncem obránce Kříž.

„Soupeři jsme to ulehčili. Začali jsme sice dobře, ale neproměněná přesilovka nás dostala do kolen, pak jsme inkasovali a za chvíli přišel po nedůslednosti druhý gól," žehral kouč Mory Petr Vlk.

„Druhá třetina byla z naší strany dobrá, vytvořili jsme si šance, ale bohužel naším problémem teď je to, že se na góly nadřem a naopak snadno inkasujeme. A když jsme neproměnili ani vyložené šance, přišel trest, ujel nám protihráč v naší přesilovce a bylo rozhodnuto. Ve třetí třetině už si to domácí hlídali. Tlak jsme si sice vytvořili, ale gól přišel pozdě,“ zhodnotil olomoucký trenér.

Jeho týmu nebylo nic platné ani to, že Jihlavu přestřílel v poměru 38:32.

Dukla Jihlava – HC Olomouc 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Hanzal (Štrach), 16. Hodek (Bakus), 38. Hodek (Bakus) - 57. Kříž (Procházka). Rozhodčí: Blecha - Rittich, Skopal. Vyloučení: 9:6. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1643.

Jihlava: Řehoř - Staněk, Malena, Ficenc, Štrach, Novák, Posmyk, Bílek, Kašpar - Hradecký, Bakus, Hodek - Hanzal, Dolníček, Rytnauer - Suk, Bezděk, Krupka - Dvořák, Polcar, Vysloužil.

Olomouc: Žigárdy - Kříž, Ondrušek, Ostrčil, Bartoň, Rýgl, Nedbálek, Paška, Janáček - Ministr, Smejkal, Řípa - Brančík, Procházka, Žajgla - Davídek, Luňák, Sakrajda - Zbořil, Bordowski, Čuřík. Trenéři Petr Vlk a Petr Fiala.