Šťastnější byl v pátek večer Jergl, který přispěl jednou asistencí k vítězství hostujícího celku 2:0.

„Potřebovali jsme vyhrát, protože se nám to dlouho nepodařilo. Už jsme si říkali, že to musíme urvat, takže si toho hodně ceníme,“ oddechl si rodák z Kroměříže Jergl, který o sobě dal vědět už v 11. minutě, ale olomouckým fanouškům radost neudělal.

Ve středním pásmu přistrčil Danielu Rákosovi, který pak elegantně překonal Branislava Konráda a poslal hostující Hradec Králové do vedení.

Pro Kohouty se začal rýsovat černý scénář v podobě páté prohry za sebou.

„Začali jsme sezonu dobře, bohužel zápas na Kladně nás dostal psychicky dolů. Od té doby si nevěříme a nemáme sílu ve finální fázi,“ přiznal olomoucký kanonýr Zbyněk Irgl.

Jenže on i jeho parťáci z útoku vyšli střelecky naprázdno.

Mora sice nenechala brankáře Marka Mazance studeného, jenže žádné úchvatné zákroky předvádět nemusel. Na Kohoutech byla vidět velká střelecká krize, do vážnějších šancí se dostávala hodně ztěžka.

Špatná rozhodnutí

S trochou štěstí mohl v 35. minutě srovnat právě Irgl, který hrál svůj jubilejní 700. extraligový zápas. S pukem vykličkoval až před branku, ale jeho bekhendový svižný pokus gólman Východočechů reflexivně vykopl.

„Ve finální fázi děláme špatná rozhodnutí. Na každý gól se nadřeme a ve finále, když pak máme něco zásadního udělat, tak nám síla chybí,“ zhodnotil Irgl současné rozpoložení Hanáků.

Zmar olomouckého týmu pokračoval i ve třetí části. Vysvobodit je mohl navrátilec do sestavy obránce Jan Jaroměřský, z mezikruží ale trestuhodně minul. A tak o pár minut později přišel trest, neobsazený Radovan Pavlík napálil volný kotouč za Konrádova záda.

„Musím říct, že jsme ke konci měli trochu štěstí, když si Olomouc ve třetí třetině vytvořila spoustu šancí, ale nedali je, a z protiútoku jsme tam dali druhý, a myslím si že rozhodující gól utkání. Jsme opravdu rádi za to, že jsme tady vyhráli, protože z Olomouce se nevozí body lehce,“ prohlásil hradecký trenér Petr Svoboda.

„Frustrace z toho, že góly nedáváme, v týmu pochopitelně je. Ale parta v kabině drží. Není to tak, že by někdo na někoho křičel. My víme, co děláme špatně. Bavíme se o tom, ale bohužel nám to zatím nejde,“ líčil Irgl.

Mora se snažila v závěru vyvinout tlak i za pomoci šestého hráče na ledě, vše bylo ale marné. Mazance Olomoučtí nepokořili, a padli tak popáté za sebou. Tristní je, že svěřenci trenérského dua Moták & Tomajko neskórovalo potřetí za poslední čtyři duely.

Musíme víc střílet

„V útoku jsme aktuálně trochu jaloví. Dneska se to zase potvrdilo. Musíme s tím bojovat a jít do dalšího zápasu. Nedá se nic dělat. V zápasech musíme častěji střílet. Tohle je cesta,“ konstatoval trenér Jan Tomajko. Jeho tým sice na střely vyhrál 28:25, bodový efekt to však znovu nemělo.

Kohouti klesli v extraligové tabulce o jednu pozici na desáté místo, soužení v koncovce se pokusí zlomit v neděli na ledě Litvínova. 

„Snažíme se na tom pracovat, bohužel to pořád nejde, musíme to zlomit,“ dodal Zbyněk Irgl.