Tradice je tradice. Taky ve třetím duelu předkola play-off šli Berani do vedení, jenže Kohouti dokázali podruhé v sérii zápas otočit.

Oba týmy do duelu na zlínském ledě vstoupily velice opatrně, v samém závěru úvodní třetiny se ale prosadil Pavel Sedláček.

Klíčové momenty přišly v polovině zápasu. Zlín hrál dvojnásobnou přesilovku, která ale pro Berany skončila katastrofálně.

David Ostřížek
Ostřížek: Plán při gólu? Chtěl jsem hlavně dojet s pukem k bráně

„Buky (Roberts Bukarts, pozn. red.) zlomil hokejku při střele z jedinčky a pak tam chyběl. Já jsem řval na spoluhráče, ať mi to dá dozadu, ale bohužel to dal naslepo. Nepodařilo se to a nějak už to nešlo stihnout,“ popisoval do kamery ČT sport zlomový moment Zdeněk Okál.

Do samostatného nájezdu se tak dostal David Ostřížek, který na led naskočil z trestné lavice. Olomoucký útočník nepovedeným blafákem zaskočil Libora Kašíka a střelou mezi betony vyrovnal.

„Já jsem věděl, že je za mnou Knoťár (Jan Knotek, pozn. red.), ale jsem v takové neformě, že jsem si nevěřil, že bychom si to nějak klepli. Zkusil jsem to teda sám, ale stejně mi to sjelo a ani nevím, jak se to dostalo do brány,“ vyprávěl Ostřížek, který skóroval poprvé od konce listopadu.

Pro Zlín to byla velká rána a Kohouti cítili šanci na zvrat. Hned na začátku třetí třetiny dostali výhodu přesilové hry a Miroslav Holec vymetl šibenici.

Mora si připsala druhou výhru v sérii a v sobotním zápase, který startuje ve Zlíně v 16 hodin, může oslavit postup do čtvrtfinále.

Monika Fleischmannová (vpravo)
Skvělý comback reportérky Fleischmannové: Extraliga byla výzva

Berani Zlín - HC Olomouc 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 18. P. Sedláček (Klhůfek, Žižka) – 32. Ostřížek, 43. Holec (Herman, Jergl).
Rozhodčí: Pešina, Hradil – Geabuer, Zíka. Vyloučení: 5:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Stav série 1:2.

Zlín: Kašík – Ferenc, Freibergs, Valenta, Žižka, Řezníček, Matějíček, M. Novotný – Okál, Šťastný, Roberts Bukarts – J. Ondráček, Fořt, Šlahař – Kubiš, Honejsek, O. Veselý – Klhůfek, Fryšara, P. Sedláček.

Olomouc: Konrád – Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek, Jaroměřský, L. Galvas, J. Galvas, Staněk – Laš, J. Knotek (A), Eberle – Burian, Strapáč, Irgl – J. Káňa, Ostřížek, Skladaný – Holec, Herman, Jergl.