S prvoligovou Olomoucí jste zahájil přípravu na ledě s tím, že se přesunete do Ameriky. Najednou jste ale v Moře podepsal smlouvu na příští sezonu…
Už na začátku jsem věděl, že Amerika není stoprocentní. V Olomouci mi nabídli, že můžu s týmem trénovat, zajistili mi ubytování a stravu. Zároveň jsem věděl, že pokud mi Amerika nevyjde, tak o mě v Olomouci mají zájem.

V uplynulé sezoně jste působil v Ontario Hockey League v týmu Ottawa 67´s. Proč v této soutěži nebudete nakonec pokračovat?
Trenér mi po sezoně řekl, že se mnou počítá i na další ročník. Před třemi týdny jsem se ale dozvěděl, že ze strany trenéra není zájem. Řekl jsem si o trejd, ale bohužel se zatím žádný další klub nenašel.

Proč jste se rozhodl právě pro Olomouc?
Myslím si, že jsou tady super podmínky a že se bude dařit. Ještě byl zájem ze strany Litvínova, ale tam to nějak nevyšlo.

V olomouckém kádru jsou vaši bývalí spoluhráči ze Vsetína Martin Davídek a Michal Nedbálek. Hrálo i to nějakou roli při vašem rozhodování?
Věděl jsem, že tady jsou. S klukama se znám, ale určitě to nebyl žádný důvod.

Vloni jste působil v zámořském týmu Ottawa 67´s. Co vám kanadské angažmá dalo?
Dalo mi hodně hlavně po hokejové stránce. Sedmdesát dva zápasů za sezonu je docela náročné plus cestování a další věci.

Říká se ale, že nižší zámořské soutěže jsou hlavně o hrubé síly a hokejového umu v nich moc není. Je to pravda?
Jsou tam vlastně tři nižší soutěže Quebeck, Ontario a WHL. Každá soutěž je jiná. Ontario je něco mezi, Quebeck je technický a WHL spíš silová. Nemyslím si, že by to v naší soutěži bylo o síle. V kádru jsme měli řadu technických hráčů a v pohodě se prosazovali.

Znamená vaše olomoucké angažmá do budoucna, že byste se chtěl usadit na domácích kluzištích?
V Kanadě jsem to zkusil, nijak extra to nevyšlo. Takže asi zůstanu v Česku nebo někde v Evropě.

V dosavadní kariéře jste s výjimkou loňské sezony působil výhradně ve Vsetíně. V sezoně 2005/06, kdy týmu došly peníze, jste už v šestnácti naskočil do extraligy. V další sezoně jste odehrál celou základní část. To je určitě cenná zkušennost?
Měl jsem šestnáct let a v klubu byla krize. Dostal jsem šanci a v další sezoně jsem hrál třetí nebo čtvrtou lajnu. Trenér Vlach mi dal hodně prostoru a jsem za to rád.

Jaké cíle si dáváte v prvoligové Olomouci?
Je tady super mužstvo. Určitě se chceme v play-off dostat co nejdál.

Kdo je Radim Ostrčil

Narozen: 15. ledna 1989
Výška: 185 cm
Váha: 90 kg
Post: obránce
Draftován Bostonem Bruins v 6. kole jako 169.
Dosavadní působiště: Vsetín, Ottawa 67´s.