„Týmy z chvostu tabulky nám nesedí, takoví soupeři jsou pro nás velice nepříjemní, věděli jsme, že budou hrát o každý bodík a že nám nedají nic zadarmo,“ řekl po zápase smutný střelec Ondrušek.

Máte vůbec radost ze vstřelené branky?
Ani mě ta branka moc netěší. Místo toho abychom se po vstřelení úvodního gólu uklidnili, tak jsme si nechali dát vyrovnávací gól, který byl úplně zbytečný. Tím jsme soupeře postavili na nohy.

Z kabiny se po zápase ozývaly hodně silná slova. Nastal ten pravý čas na zvyšování hlasu?
Už se to muselo trochu seřvat, protože to co předvádíme je hrozné. Musíme se vzbudit, dokud máme nějaké body a nejsme poslední. Každý hraje co chce a nikdo nedrží to, co má.

Kdo se ujal proslovu v šatně?
Byl to Milan Ministr, ten nás pěkně zpucoval. Poté přišel ještě Jirka Dopita, který nám všechno ještě zdůraznil. Ten chodí jen v krajních případech, který už teď bohužel nastal. V šatně si musíme vše vyříkat, začít znovu od nuly. Musíme spadnou zpátky na zem.

Kde vidíte největší chyby?
Stále něco vymýšlíme a nedodržujeme základní věci. Děláme chyby v obraně, tam to všechno začíná. Když se nedaří správná rozehrávka od obránců, tak nám pak všechno vzadu zůstává.

Diváci v utkání s Třebíčí dávali jasně najevo svou nespokojenost. Asi se není čemu divit, že?
Já se fanouškům nedivím, my už si snad ani nezasloužíme, aby nám fandili. Na druhou stranu se našla hrstka těch, kteří nám po utkání zatleskali. Těm bych chtěl poděkovat.

Vidíte nějakou paralelu mezi nevydařenými zápasy s outsidery?
Dáváme málo branek. Na jeden vstřelený gól se vyhrávat nedá. Snažíme se měnit systém přesilovek a zjednodušovat je a více střílet. Bohužel nám to tam momentálně nepadá.

Neleží na týmu deka?
Myslím, že deka na nás neleží. Vedení na mužstvo zatím netlačí, nechávají nás v klidu, ani nám nesahají na peníze. Musíme začít bojovat a sami se z toho dostat.

ČTĚTE TAKÉ: Takhle už to dál nejde, zlobí se kapitán Mory Brančík

HLASUJTE: Co pomůže hokejové Moře z krize?

Miroslav Mazal