„Braňo paráda, Lukáš Nahodil a jeho dva góly, mohl dát tři – paráda, skvělá zpráva. Podařilo se nám vyhrát v klidném závěru, jsem rád, že jsme si vytvořili dostatečný náskok,“ pochvaloval si trenér Olomouce Zdeněk Moták.

Individuální průnik Davida Krejčího předcházel úvodní brance zápasu. Bostonská hvězda Hanáků sice ještě neuspěla, neujala se ani dělovka Švrčka, tu však dorazil Vojtěch Tomeček a Mora šla už po třech minutách do vedení.

Domácí nemusela mrzet ani nevyužitá takřka dvouminutová přesilovka pět na tři. Během ní měl dvě stoprocentní šance Káňa, Kašík ale předvedl dva zázračné zákroky. „Jediná kaňka jsou nevyužité přesilovky. Ale snáz se to promíjí, když vyhrajete,“ zmínil Zdeněk Moták.

Tisícovka fanoušků v plecharéně se však přeci jen dočkala, když Lukáš Nahodil šikovně tečoval Řezníčkovu střelu – 2:0.

Úvod prostředního dějství se vydařil Beranům, z prvotního tlaku však snížení nevytěžili, hra se poté opět vyrovnala a blíže ke skórování opět měli Kohouti. Bambula však jen orazítkoval tyč, poté se Kašík opět vytáhl, tentokrát proti Krejčímu. Zlínský gólman udržel naděje svého týmu před třetí třetinou, když zneškodnil i samostatný únik Bambuly.

Lukáš Nahodil před pátečním duelem přebíral slavnostní dres za nedávno pokořenou hranici 500 extraligových utkání. A jeho party vrcholila v úvodu třetí dvacetiminutovky, když přesnou střelou zvýšil na 3:0.

„My jsme si v celém zápase vytvořili dostatek brankových příležitostí, bohužel jsme je nedokázali proměnit. Je to regionální derby a v tom ani za stavu 2:0 nemůžete vstupovat do třetí třetiny, že je hotovo. Gól na 3:0 nás strašně uklidnil,“ oddechl si Moták.

Poslední zbytky naděje sebral rozebraným ševcům Vilém Burian. Kohouti si tak opět mohli užít děkovačku s fanoušky a exkluzivní taneční číslo Branislava Konráda.

OLOMOUCKÁ DĚKOVAČKA

Olomoucká děkovačka s fanoušky a exkluzivní taneční číslo Branislava Konráda | Video: DENÍK/Ivan Němeček

HC Olomouc – PSG Berani Zlín 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. V. Tomeček (Švrček, David Krejčí), 18. Nahodil (Řezníček, J. Káňa), 43. Nahodil (T. Černý, Burian), 46. Burian (Nahodil, A. Rutar). Rozhodčí: Pražák, Vrba – Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 1000.

Olomouc: Konrád – Ondrušek, T. Černý, Švrček, A. Rutar, Řezníček, Škůrek – J. Káňa, David Krejčí, V. Tomeček – Kusko, J. Knotek, Klimek – Olesz, Navrátil, Bambula – Burian, Nahodil, Michal Kunc. Trenéři: Moták a Tomajko.

Zlín: Kašík (47. Huf) – Žižka, T. Hanousek, Suhrada, O. Němec, Dluhoš, Ferenc – Kubiš, Honejsek, Mallet – Zabusovs, Hejcman, Michasjonok – Okál, R. Veselý, Fryšara – Karafiát, P. Sedláček, O. Flynn – Vopelka. Trenéři: Jenáček, Rob a M. Hamrlík.