V Ostravě se podařilo Kohoutům získat jeden zápas. Dnes už může rozhodnout.

„Určitě dobrý počin, k tomu dalšímu zápasu. Ale jak jsme už říkali několikrát, my to nepřeceňujeme. Dokud neuděláme čtvrtý bod, tak tomu musíme podřídit všechno,“ ozývá se pravidelně během série z úst Petra Vlka.

Moc dobře ví, proč tlumí nadšení. Věta Rockyho Balboy ze známého filmu je pro něj jednoduchou pravdou: Není konec, dokud není konec. A ten ještě nenastal. Sareza muže stále udeřit.

„Ostrava má výborný pohyb. Ale naši kluci se s tím srovnali velmi dobře. Oba zápasy kluci odehráli dobře, zvlášť ten druhý. I přesto, že jsme prohrávali 2:0, jsme věřili, že to uděláme. Mančaft tomu šel naproti. Byli jsme silní ve všech činnostech,“ říká v klidu.

Tlak, kteří si Kohouti vytvořili ve vítězeném ostravském souboji, byl enormní.

„Tlak? My jsme hráli to, čeho jsou kluci schopní a slavilo to úspěch,“ hlásí hrdě a dodává: „Na střídačce nebyl nikdo, kdo by nevěřil, že to zvládneme.“ Věru tak.

Víra Olomouce v úspěch je silná. Nabourá ji střídaní brankářské jedničky Štefana Žigárdyho? „Nebudu rozpitvávat brankáře. Štefan odchytal velmi dobré zápasy, potom tam šal Dali a odchytal to taky velmi dobře,“ nechtěl být konkrétnější.

Gólmani a přesilovky. Stará pravda o play-off jim přisuzuje vysoké procentu podílu na úspěchu. A naopak.

„Přesilovek je opravdu hodně. Tým, který jich má víc, se dostane do většího tlaku. Hlavně ale rozhoduje disciplína. Jak herní, tak kázeňská. Nesmí být vysoké tresty. Vyhrát čtyři zápasy je těžká věc a je to hlavně o trpělivosti a o srdci,“ říká muž jenž hrál během své kariéry především nejsilnějším svalem těla. Snad i proto, to zní z jeho úst tak nezdolně přesvědčivě.

Olomouc šla do vyřazovacích bojů jako král skupiny Východ. To pro loňského poddaného Kohouta je nová role. Z outsidera favorit? Tenhle příběh Vlk odmítá.

„Sareza hrála během sezony dobře. Po odlivu hráčů šla trochu níž. I přesto, že jsme vyhráli skupinu, za což jsme rádi, tak to, že jsme jasní favoriti odmítám. Je to vyrovnané,“ uvědomuje si.

I tak s jeho kolegou Fialou nepochybuje o síle Mory.

„S Petrem víme, že tým je z našeho pohledu dobře nachystaný. Máme tady spoustu hráčů, kteří už něčím prošli, stejně jako mladé. Ale to se prolíná a je to dobře.“ Petr Vlk směřuje jeden pokyn také k Hanákům.

„Přijděte dnes,“ výzývá olomoucké fanoušky kouč Mory. Olomouc věří v úspěch, také věříte letos Olomouci?

Porazí v pondělí Mora Sarezu a postoupí do semifinále? Hlasujte v anketě v pravém slopupci na této straně.