„Vždyť je to odměna za to, jak jsme si play-off vybojovali,“ připomíná cestu z loňského posledního místa až na vrchol skupiny Východ.

Jaké pocity vás přepadly, když jste se dozvěděl, že vás čeká Sareza?

Určitě příjemné. Byl to asi nejpřijatelnější soupeř. Jihlavu jsme sice třikrát porazili, ale tam se nehraje dobře. Mají tam dobré diváky. No a Havlíčkův Brod? Ten už vůbec ne! Tam jsme nevyhráli ani jednou. Sareza byla asi v uvozovkách nejpřijatelnější. Ale nemůžeme si vybírat, musíme porazit kohokoliv.

Dá se dokonce říct, že jste si Ostravu přál?

Určitě! Od začátku jsem si přál Sarezu.

Play-off rozhodují maličkosti a ještě více brankáři. Jste připravený dovést Olomouc přes čtvrtfinále?

Já určitě a myslím si, že celý mančaft! Půjdeme do toho, dá se říct po hlavách, tak abychom to první kolo udělali.

Jakou očekáváte atmosféru?

Srovnatelnou se zápasem s Brnem. Protože ta byla asi nejlepší, kterou jsem tady zažil. A to jsem tady asi třetí rok. Čekám, že nás podpoří a hlavně nám vytvoří šestého hráče a pomůžou ve chvíli, kdy to bude třeba. Když to bude nerozhodné, diváci takové zápasy mohou zlomit. Podporu jsme měli v posledních domácích zápasech. I se Sarezou nám to pomohli otočit a je to určitě i jejich zásluha. Začíná jich chodit více, a hlavně začínají skvěle fandit.

Že se blíží čtvrtfinále je znát i na vašich barevných účesech. K tomu se prý nebudete ani holit. To platí do první prohry nebo konce play-off?

Já jsem se toho nikdy nezúčastnil, takže nevím. Před dvěma lety, kdy jsme vypadli v prvním kole, nebyl na pěstování plnovousu ani čas. Kluci, teda kdo tomuto rituálu věří, to budou dodržovat po celou dobu play-off a neoholí se.

Do play-off jdete v roli favorita? Výhoda, nebo svazující zátěž?

Na jednu stranu je to svazující, ale my jsme si v sezoně dokázali, že můžeme porazit úplně kohokoliv. Navíc máme, dá se říct, splněno. Protože jsme chtěli napravit tu loňskou blamáž. Dejme tomu, že jsme papíroví favorité. Ale určitě si věříme, bez toho by to nešlo.

S tím, že máte splněno, ale nebudou souhlasit fandové…

Euforie tady zavládla, ale každý si musí přebrat, že z posledního místa v minulé sezoně zas nemůžeme pomýšlet na to, že půjdeme do extraligy nebo do finále první ligy. Ne že by to bylo nereálné, určitě chceme, ale ty cíle jsou splněné a my si teď play-off budeme užívat. A kam dojdeme, bude záležet také na divácích.

Přečtěte si také:

Kotel bude na hokejové play-off otevřen

Jan Dočkal