Domácí rozhodující utkání rozehráli skvěle, když v polovině první třetiny vedli 2:0. Sareza však zápas zdramatizovala třemi góly během čtyřiceti sekund.

„To byla jediná chvilka, kdy byli domácí překvapeni. Jinak ale šla Olomouc jednoznačně za svým cílem,“ řekl ostravský kouč Jan Vavrečka.

Tři góly během čtyřiceti sekund nejsou zrovna obvyklou záležitostí. „V hokeji to ale běžné je. Mužstvo najednou neví co hrát. Důležité je, že se kluci zvedli,“ vyzdvihl klíčový monet olomoucký kouč Petr Fiala.

V dalším průběhu už měli Hanáci navrch a s přehledem dokráčeli za postupem do semifinále. „Série byla vyrovnaná. Naší největší slabinou byla obrana,“ okomentoval Vavrečka bohaté brankové příděly.

„Šli jsme za svým cílem. Oproti Sareze máme komplexnější mužstvo. Jsme rádi, že série skončila a můžeme se chystat na další,“ byl spokojený Fiala.

Olomoučtí hokejisté mají nyní týden na odpočinek před semifinále, ve kterém na Moru čeká silný Chomutov.

„V základní části jsme tohoto soupeře ani jednou neporazili. Naší výhodou ale bude, že v této sérii nemáme co ztrati. Oproti tomu Chomutov by bral konec v semifináke jako neúspěch,“ domnívá se Fiala.

Semifinálová série mezi HC Olomouc a KLH Chomutov začíná 10. března na olomouckém stadionu.

Prohlédněte si VIDEA:

Sestřih pátého utkání Mora vs. Sareza

Závěrečná děkovačka a oslavy postupu