Po pondělním zápase posledního kola základní části tak šli hráči na společnou večeři. Na úterý pak trenéři týmu naordinovali lehčí trénink.

„Spíš, abychom se přesvědčili, že jsou všichni v pořádku,“ vysvětlil trenér Petr Fiala. Do pátku mají hokejisté dva dny volno a poté se začnou připravovat na čtvrtfinále.

Příští týden navíc olomoučtí hokejisté odehrají přípravný zápas s Kometou na brněnském ledě. „Po vánoční přestávce nám totiž takový zápas chyběl. V přáteláku navodíme určité herní situace. Hlavně, abychom byli kompletní,“ přeje si Fiala.

Čtvrtfinálový soupeř Mory se v této fázi ale vůbec nedá odhadovat. Nejlepší čtyři prvoligové týmy si totiž vysloužily nasazení pro play-off. Na papírově nejslabšího soupeře tedy narazí Mladá Boleslav, jako vítěz skupiny Západ a tým s nejvyšším počtem bodů po základní části.

Druhé nejvýhodnější nasazení má Mora, číslo tři Chomutov a čtyřku Kometa Brno.

Dalších osm týmů se popere o čtyři zbývající volná místa mezi osmi nejlepšími celky. V předkole hrají třetí až šesté týmy obou skupin křížem, přičemž výhodu domácího prostředí v otevíracích duelech boudou mít Havířov, Sareza Ostrava, Hradec Králové a Vrchlabí.

Jak se bude hrát?

Postupující z úvodních klání play-off se pro čtvrtfinále seřadí na pozicích pět až osm bez ohledu na příslušnost ke skupině. Olomoučtí hokejisté tak narazí na tým nasazený jako číslo sedm. Již nyní je jisté, Hanáci zcela jistě nebudou hrát s Hradcem, Třebíčí ani Havířovem. Další pětice je ale otevřená.

Boje o záchranu se odehrají čtyřkolově mezi čtyřmi nejhoršími týmy první ligy. Body ze základní části se přitom započítávají do play-out. Nejhorší dva týmy přímo sestupují.

Čtvrtfinále: 24., 25., 28. a 29. února, případně 3., 5. a 8. března. Semifinále: 10., 11., 14. a 15. března, případně 18., 20. a 22. března. Finále: 25., 26., 29. a 30. března, případně 2., 4. a 6. dubna.

Program play-out: Sobota 16. února – 1. kolo: 17.00: HC Berounští Medvědi – Šumperk, 17.30: HC Most – HK Jestřábi Prostějov, Středa 20. února – 2. kolo: 18.00: Šumperk – HK Jestřábi Prostějov, 18.00: HC Berounští Medvědi – HC Most. Další termíny play-out: 23. a 27. února, 1., 5., 8., 12., 15., 19., 22. a 26. března.

Hokej u sousedů:

Antonovič: Konečně jsme měli štěstí i my

Draci vedli v Brně 2:0, ale vrací se s porážkou

Související články:

Moru rozhodil pozdní příjezd ostravského týmu

Žajgla: Mistři? To je předčasné

VIDEO: Mistři Moravy, neslo se olomouckým zimákem