V olomoucké sestavě se nakonec neobjevili tři stabilní hráči. Mimo již avizovaných útočníků Jiřího Ondráčka a Richarda Bordowskiho se na ledě neobjevil ani gólman Štefan Žigárdy.

„Na tréninku měl drobné problémy, tak jsme ho raději šetřili. Před čtvrtfinále ale bude normálně trénovat,“ zahnal obavy olomoucký trenér Petr Fiala.

Nejistý je však start Bordowskiho a Ondráčka. „Richard měl chřipku a bral antibiotika. Dnes jde na kontrolu. Jirka Ondráček začal trénovat na stacionárním kole. Stav zraněného ramene se lepší,“ řekl Fiala.

Celý úterní přípravný zápas odehrála trojice dlouhodobě zraněných hokejistů – Filip Smejkal, Jakub Bartoň a Lukáš Chmelíř.

„Přípravné utkání bylo pro ně přínosem. Bartoň chyběl několik týdnů, Chmelíř dva měsíce a podobně je na tom i Smejkal,“ podotkl Fiala.

Utkání se tentokrát hrálo neobvykle na čtyři čtvrtiny po patnácti minutách. „Bylo to na přání Brna, které chtělo prostřídat šest útoků,“ vysvětlil olomoucký kouč.

Neobvyklého modelu ale využili i Hanáci. „Po třetí čtvrtině skončili Brančík, Ministr a Vyrůbalík,“ poznamenal Fiala.

Při postupu extraligového Znojma do předkola play-off padla výraznější výpomoc Orlů v první lize. Mora už nemůže počítat s útočníkem Václavem Medilem a obránce Janem Švrčkem, kteří zůstávají v mateřském klubu.

„Otazník je i nad Lubošem Štachem. Doufám, že nám ho tady nechají. Lukáš Chmelíř ale bude určitě hrát za nás. Měl dlouhodobý výpadek a ani předtím ve Znojmě moc nenastupoval,“ dodal Fiala.

Vzhledem k novému modelu první ligy je zatím nejasný čtvrtfinálový soupeř HC Olomouc, který vzejde z trojice Jihlava, Ostrava, Havlíčků Brod. Hanáci tak se zatím nemohou připravovat na konkrétní tým. Olomoucký kouč v tom žádný problém nevidí.

„Dnes budeme mít všeobecný trénink a v pátek a sobotu už budeme vědět, na koho narazíme,“ uvedl Fiala.

Olomoučtí hokejisté zahájí čtvrtfinálovou sérii dvěma zápasy na domácím stadionu v neděli a v pondělí.