Třetí zápas série začali lépe domácí. Během minut dvakrát skorovali a po první třetině vedli. Úvodní dvě trefy zápasu padly během 41 sekund.

Ve druhé dvacetiminutovce přidaly Pardubice třetí branku. Naději dal hostům ve 49. minutě Aleš Frieb.

Jenže to nestačilo a Mora dostala ještě dvě branky. V posledním minutě pouze stačil upravit na třígólová rozdíl Matouš Venkrbec.

Pardubice J – HC Olomouc J 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 14. Zohorna (Semorád), 15. Buchtele (Radil), 24. Dobiáš (Kindl), 52. Radil (Stoklasa), 58. Radil (Kousal, Stoklasa) – 49. Frieb (Jurdič), 59. Venkrbec. Vyloučení: 10:7. Využití: 1:0. Konečný stav série: 2:1.

HC Olomouc: Slovák – Jedlička, Ustrnul, Trojan, Musil, Koktan, Koryčanský, Ryšánek, T. Jurdič – Vrdlovec, Luňák, Dostál, Frieb, Sršeň, Skácel, J. Jurdič, Coufal, Mališka, Menšík, Pánek, Venkrbec.