„Jsme rádi, že jsme vyhráli, protože z předchozích čtyř zápasů jsme měli jeden bod. Minulý zápas v Pardubicích jsme prohráli s nulou, byl to těžký zápas, nebyli jsme v pohodě,“ komentoval s potěšením Jan Tomajko, jeden z trenérů Olomouce.

Sváteční střelec

Mora položila základy svého tříbodového vítězství v první třetině, kterou zvládla o dva góly lépe než domácí.

Už ve třetí minutě potrestal chybu mladoboleslavské obrany zadák Alex Rašner, který se střelecky prosadil vůbec poprvé v sezoně a teprve podruhé během extraligové kariéry. To Lukáš Nahodil má ve střílení branek o dost větší zkušenost, svůj důraz prokázal ve 13. minutě během přesilové hry.

„Tentokrát jsme začali dobře, vedli jsme 2:0, což se podepsalo na bojovnosti, která byla znát ve třetí třetině, když nás Boleslav zmáčkla,“ chválil Tomajko.

Svůj dvoubrankový náskok si olomoučtí hokejisté drželi až do poloviny zápasu. Pak se totiž během půlminuty dopustili dvou vyloučení, což domácí Bruslaři trestali. Střílenou nahrávku David Šťastného uklidil za do té chvíle nepřekonaného Branislava Konráda Jakub Kotala.

Netrvalo ale příliš dlouho a Hanáci si náskok dvou gólů vzali zpátky. Kotouč se po ose Kusko, Olesz dostal až k Jakubu Navrátilovi, který z první překonal mladoboleslavského brankáře Krošelje jako třetí Olomoučan.

„Zápas ovlivnila první třetina, kdy jsme dostali dva zbytečné góly. To Olomouc potřebovala. Druhá a třetí třetina nebyla vůbec špatná, avšak ukázalo se, že vedení Olomouce 2:0 bylo pro nás moc,“ popisoval utkání Radim Rulík, kouč Bruslařů.

Brankář Pardubic Dominik Frodl zastavuje střelu olomouckého hráče.
Čtvrtá porážka v řadě. Mora v Pardubicích neskórovala a prohloubila své trápení

Boleslavský tlak

Třetí část? To už byla v podstatě hra na jednu branku. Na tu olomouckou. Za vše mluví počet střel na branku v poměru 14:4 pro domácí. Těžší to Hanáci v čele s gólmanem Konrádem měli o to víc, když už se dvě minuty po přestávce prosadil Pavel Kousal.

Mora byla ale až do konce schopna odolat. Klidnější to pro Kohouty mohlo být ve chvíli, kdy v 54. minutě unikl domácí obraně Jan Káňa, jenže svůj únik neproměnil. A když pak trochu přísně vyloučili rozhodčí Tomáše Dujsíka, museli se Olomoučtí potit až do poslední vteřiny.

„Měli velký tlak a my hráli oslabení, čímž jsme je dostali do hry. Kluci to ubojovali,“ těšilo Tomajka.

„Ve třetí třetině jsme měli tlak a snažili jsme se udělat, co šlo, ale na vyrovnání to bohužel nestačilo,“ konstatoval Rulík.

Mora tak uťala čtyři zápasy trvající sérii proher. Nadále však zůstává jedenáctá a na třinácté místo má stále těsný náskok tří bodů.

V neděli hrají Kohouti poprvé po pěti duelech doma, hostí od 17 hodin Spartu.

BK Mladá Boleslav – HC Olomouc 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 32. Kotala (D. Šťastný, Pospíšil), 43. P. Kousal (T. Hanousek) – 3. Rašner, 13. Nahodil (Ondrušek, J. Knotek), 37. Navrátil (Olesz, Kusko). Rozhodčí: Pešina, Ondráček – Brejcha, Votrubec. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:2. Diváci: 909.

Mladá Boleslav: Krošelj – Pýcha, Ševc, D. Moravec, Pláněk, Bernad, T. Hanousek, Fillman – Lunter, Fořt, D. Šťastný – Pospíšil, Kotala, Kelemen – O. Flynn, O. Najman, P. Kousal – Kantner, Bičevskis, J. Stránský. Trenéři: Rulík a Patera.

Olomouc: Konrád – Ondrušek, Rašner, Švrček, Dujsík, Řezníček, Škůrek, A. Rutar – J. Káňa, David Krejčí, Bambula – Olesz, Lichanec, Navrátil – Kusko, J. Knotek, Michal Kunc – Burian, Nahodil. Trenéři: Tomajko a Fiala.

Autor: Denis Manina