Olomoučtí Kohouti ale nic nenechávají náhodě. Do Podkrušnohoří vyrazili s denním předstihem a touhou vrátit sérii zpět na Hanou.

„Stále žijeme, já věřím tomu, že se nám tam povede uhrát dobrý výsledek. Jedeme tam skromně, zato s cílem přivézt sérii zpět,“ prohlásil olomoucký útočník Roman Rác, který vstřelil důležitý gól na 2:0 v nedělním čtvrtém zápase semifinále.

Jenže Hanáky v moderní chomutovské aréně rozhodně nečeká nic lehkého. Na ledě Pirátů nevyhráli dlouhých jedenáct zápasů v řadě a navíc se ve středu postaví proti posílenému soupeři.

Do Chomutova si totiž přijela prodloužit sezonu trojice sparťanských hokejistů, kteří byli v pondělí Kometou Brno překvapivě vyřazeni z extraligového play off.

Již tak silnou chomutovskou sestavu okysličí trio Tomáš Rachůnek, Dominik Pacovský a Adam Lapšanský.

Zatímco Lapšanský už za Piráty v letošní sezoně třináctkrát nastoupil, pro Rachůnka a Pacovského půjde o premiérový start. Již dříve severočeský tým posílil reprezentant Jakub Orsava, hráč extraligového Třince.

Kohouti sázejí na to, že samotná jména zápas neuhrají.

„Mohou hrát klidně neznámí hráči, když do toho budou dávat všechno. Když budeme hrát srdcem a bojovat jako tým, tak můžeme s trochou nadsázky vyhrát i s dorostenci,“ nechal se slyšet olomoucký gólman Libor Kašík, který v minulém zápase udržel čisté konto.

O něco podobného se pokusí i ve středečním zápase, který startuje v 17.30.

Kohouti vs. Piráti

Semifinále play off:

Chomutov – Olomouc 7:3

Chomutov – Olomouc 2:1 PP

Olomouc – Chomutov 0:3

Olomouc – Chomutov 2:0

Chomutov – Olomouc (ST, 17.30)

případné další zápasy:

Olomouc – Chomutov (PÁ, 18.00)

Chomutov – Olomouc (NE, 17.30)