Lepší začátek si Kohouti nemohli ani přát. Po vyhraném buly se puk dostal k Selingrovi, který propálil Kostúra. Ze hry uplynulo jen třicet sekund.

Druhý gól přidal při dvojnásobné přesilovce obránce Ondrušek, jehož rána od modré záhadně propadla přes Kostúrovu vyrážečku. V pokračující početní výhodě třetí úspěch domácích z bekhendové dorážky přidal Herman. „Domácí vedli 3:0 a bylo po utkání," přiznal kadaňský trenér Karel Soudek.

„S úvodem jsme byli maximálně spokojeni. Přitom nástupy do zápasů nám v předchozích zápasech nevycházely," pochvaloval si olomoucký kouč Petr Fiala.

Hosté již v osmé minutě reagovali oddechovým časem a prostřídali gólmany, když Kostúra nahradil Strmeň. Domácí však pokračovali v tlaku a vynutili si další dvojnásobnou přesilovku. První pětka několikrát vyšachovala bránící trojici, ale v rozhodující moment zakončující hokejista netrefil puk. Čtvrtý gól mohl přidat Kindl, ale trestné střílení neproměnil.

Po přestávce hra Kohoutů upadla a z brejků hrozili hosté. Halász však potvrzoval vynikající formu z posledních zápasů. „Ve druhé třetině jsme málo stříleli. Do patnácté minuty jsme měli pět střel na branku. Už tam nebyl takový hlad po gólech," řekl Fiala.

Podobně se vyvíjela i třetí třetina. Hned v úvodu nebyl při nájezdu přesný Gajovský. Stejný hráč se dostal do brejku při olomoucké přesilovce, když na modré ztratil puk Staněk. Znovu ale nebyl přesný.

V předposlední minutě byl vyloučen Kindl a hosté odvolali gólmana. Nebezpeční ale byli jen domácí. Herman nejprve střelou přes celé hřiště minul prázdnou branku, ale sedm sekund před koncem byl Rác už přesný.

„Třetí třetina se už jen dohrávala, chyběla agresivita. Hráče jsme stále nabádali, aby byli více iniciativní, ale nebylo to ono," dodal Fiala.

HC Olomouc – SK Kadaň 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Selingr (Kindl, Janáček), 7. Ondrušek (Houdek), 8. Herman (Bartoň, Diviš), 60. Rác.

Rozhodčí: Blecha – Lukš, Novák. Vyloučení: 2:8. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 892.

HC Olomouc: Halász – Houdek, Ondrušek, Jaroměřský, Janáček, Bartoň, Staněk, Rašner – Pekr, Ostřížek, Řípa – Kucharczyk, Kindl, Selingr – Rác, Knotek, Vodný – Diviš, Herman, Lehečka. Trenéři: Jiří Dopita a Petr Fiala.

SK Kadaň: Kostúr (8. Strmeň) – Mazanec, Opalek, Prošek, Stehlík, Dobrovolný, Szakal, Kopáč – Mainer, Charousek, Ton – Jíra, Lehnert, Gajovský – Hanták, Chrpa, Crhák – Novák J., Novák L., Hammerbauer. Trenér: Karel Soudek.