V úvodu utkání se při oslabení do brejku dostal Polodna, ale mířil vedle. Neujalo se ani přečíslení dvou na jednoho, když Šedivého střela skončila na betonech Čecha.

Z ničeho nic udeřilo na druhé straně. Matušík najížděl na Žigárdyho, který se snažil puk vypíchnout, poslal si ho však do své branky.

Mora před přestávkou zahrozila v přesilovce. Několikrát tečovaný puk však skončil těsně vedle táborské branky a Šedivého teč minula prázdnou svatyni.

V polovině utkání dokázal Domin z brejku vyrovnat. O půl minuty později však lehké nahození táborského Černého skončilo za Žigárdyho zády. Těsně před druhou sirénou navíc na útočné modré zůstal zcela sám Matušík, který si vychutnal olomouckého gólmana.

Na začátku třetí třetiny Čech vypíchl puk Svobodovi. Kotouč se odrazil k Nedbálkovi, který však od modré netrefil prázdnou branku. V dalším průběhu už si hosté výhru pohlídali.

„Hráli jsme mizerně už s Pískem. Co stačilo na něj, nestačilo na Tábor. Měli jsme sice útočné pásmo, ale do šancí jsme se moc nedostávali. Nezasloužili jsme si vyhrát,“ musel přiznat olomoucký trenér Petr Fiala.

HC Olomouc – HC Tábor 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 31. Domin – 6. Matušík (Kanov), 31. Černý K. (Matušík, Štrba), 39. Matušík (Török).

Rozhodčí: Trombík – Jureček, Rychlý. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 650.

HC Olomouc: Žigárdy – Bartoň, Vyrůbalík – Ondrušek, Mikel – Janáček, Lhotský – Nedbálek – Šedivý, Ministr, Szturc – Kucharczyk, Domin, Haluza – Černý M., Brančík, Polodna – Svoboda, Ondráček, Pekr.

Hockey Club Tábor: Čech – Kudrna, Kanov, Kotaška, Koktan, Horáček, Černý K., Lukáč, Hartmann, Havran – Kostourek, Šperger, Kocar – Nedorost, Padělek, Mrkvička – Török, Štrba, Matušík – Voříšek, Kratzer, Kolomý.