V Hradci Králové v sobotu odpoledne hrály prim obrany. Kohouti měli v úvodu štěstí, když po zaváhání Branislava Konráda netrefil prázdnou branku Radovan Pavlík. Herně na tom ale hosté nebyli vůbec špatně.

„Bylo tam nasazení, byla tam bojovnost. Jsme tým bojovníku a to, co umíme, to jsme hráli,“ hodnotil v rozhovoru pro O2 TV Sport trenér Mory Zdeněk Moták.

Jenže tým z Hané, který se znovu musel obejít bez nejproduktivnějšího útočníka Zbyňka Irgla nebo Petra Koloucha, se ne a ne dostat do vyložené šance.

Tu si vypracovali Lvi v 50. minutě zápasu. Lukáš Cingel vyhrál souboj s Robinem Staňkem v rohu kluziště a přihrál na volného slovenského útočníka Mateje Pauloviče, který překonal svého krajana v brance Mory.

Kohouti už v závěru neměli dostatek sil na vyrovnání, gólman domácích Jaroslav Pavelka se radoval ze třetího čistého konta sezony a z cenné výhry 1:0.

„Šance, které jsme měli, jsme neproměnili. Bez gólu se vyhrávat nedá,“ krčil rameny Moták, který si ale ze čtvrté porážky v řadě velkou hlavu nedělal. „Výkony jsou dobré, kvalitní a bojovné. Máme na čem stavět. Dvě prohry byly za bod, takže si nemyslím, že je nějaký problém,“ dodal trenér Olomouce.

Mora se v posledním zápase letošního roku představí v neděli od 17 hodin v domácí bitvě proti Vítkovicím.

Útočník Mory Jan Knotek
Kolaps. Jako bychom se báli nad Kometou vyhrávat, řekl Knotek

Mountfield Hradec Králové - HC Olomouc 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka a nahrávky: 50. Paulovič (Cingel, F. Pavlík). Rozhodčí: Bejček, Hejduk - Kis, Rampír. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 5897.

Hradec Králové: J. Pavelka - Zámorský, Linhart, Graňák, Nedomlel, F. Pavlík, Cibulskis - Smoleňák, Koukal, Rákos - Vincour, Dragoun, R. Pavlík - Paulovič, Bičevskis, Miškář - Vopelka, Cingel, Bezúch - M. Chalupa. Trenéři: T. Martinec a P. Svoboda.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Jaroměřský, Švrček, Staněk, M. Hlaváč, Ondrušek - V. Tomeček, J. Knotek, Ostřížek - Matiaško, Strapáč, Burian - Jergl, Nahodil, Holec - B. Mráz, Skladaný, Laš. Trenéři: Tomajko a Moták.