„Byl to pro nás hodně těžký zápas, ze kterého jsme měli obavy, protože jsme hráli spoustu utkání s přestávkou jednoho nebo dvou dnů,“ oddechl si olomoucký kouč Jan Tomajko.

Jeho tým šel do souboje s tápajícími Východočechy v roli favoritů a brankáře Hamerlíka v první třetině překonal hned dvakrát. Na přesnou trefu Davida Ostřížka ve čtyřminutové přesilovce nový muž v pardubické svatyni nezaregoval, pokus Lukáše Nahodila slovenský gólman jen vyrazil a olomoucký útočník puk sám dorazil do sítě.

Dvougólový náskok bylo přesně to, co Kohouti potřebovali. „Už minule s Boleslaví bylo vidět, že nám síly ubývají, ale dobře jsme začali a dostali se do vedení,“ pochvaloval si kouč Mory.

Herní pohodu pak v závěru druhé třetiny potvrdil Aleš Jergl, který v početní převaze využil dobré práce clonícího Knotka a nádherně trefil šibenici.

Pardubice každopádně ve druhé části hry více zabraly a olomoucký gólman Jan Lukáš se měl co ohánět, aby držel čisté konto. To se mu nakonec nepovedlo a Miloš Bubela po přihrávce zpoza branky snížil. „Ve druhé části nás Pardubice zatlačily a měly šance,“ uznal Tomajko.

„Mužstvo se zvedlo, měli jsme šance, ale zastavila nás přestávka,“ litoval pardubický kouč Břetislav Kopřiva.

Jenže víc už Kohouti domácím nepovolili. V závěru se při pardubické power-play počtrnácté v sezoně trefil Zbyněk Irgl. „Olomouc si to pohlídala, celkově hrála velmi organizovaně, její výsledky nejsou náhodné, těžko jsme se přes její obranu dostávali,“ vysekl poklonu hanáckému soupeři trenér Pardubic.

„Pro nás je to výborný výsledek,“ uzavřel spokojený kouč Olomouce Tomajko, jehož tým se v tabulce vyšvihl dokonce už na třetí příčku.

HC Dynamo Pardubice - HC Olomouc 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 38. Bubela (Poulíček, Mandát) - 12. Ostřížek (J. Knotek), 19. Nahodil (Holec, Jergl), 38. Jergl (Dujsík, Ostřížek), 59. Irgl. Rozhodčí: Hribik, M. Sýkora - O. Polák, Rampír. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:2. Diváci: 6743.

Pardubice: Hamerlík - Děrvuk, Holland, Wishart, Miromanov, Štindl, Mikuš, od 21. navíc Budík - P. Sýkora, Marosz, Rolinek - Skokan, Bubela, Machala - Vondráček, Dušek, M. Procházka - Mandát, Welsh, Poulíček. Trenéři: Kopřiva, Marek a Janecký.

Olomouc: Lukáš - J. Galvas, Ondrušek, Švrček, Staněk, Jaroměřský, Dujsík - Irgl, Strapáč, Burian - Kotala, J. Knotek, Ostřížek - Jergl, Nahodil, Holec - Skladaný, Mráz, Laš. Trenéři: Tomajko a Moták.