Olomouc bude za stavu 3:2 pro Škodu ve čtvrtek doma čelit vyřazení.

„Drželi jsme to dvě třetiny, vypadalo to na remízu. Škoda, že nám tam něco nepadlo, měli jsme tam i tyčku,“ mrzelo v rozhovoru pro ČT sport brankáře Branislava Konráda, který podal další skvělý výkon a zlikvidoval 36 střel Plzně.

Stejně jako v předešlém utkání první dvě třetiny branku nepřinesly. Moru definitivně zlomila nevyužitá přesilovka pět na tři z druhé poloviny třetího dějství, která trvala celé dvě minuty.

„Dobře jsme zvládali souboje, puky jsme vyházeli. Pak se to po ofsajdu Olomouce trochu rozkouskovalo. Dobrá práce,“ cenil si obětavé činnosti svých hráčů trenér Škody Ladislav Čihák.

Kohouti se gólově neprosadili poprvé v sérii. Přitom se jejich trenéři pokusili udělat vše proto, aby se jejich ofenzivní potence zlepšila.

Zbyněk Irgl (vpravo)
Irgl: Máme víc sebevědomí než vloni. Věřím, že to urveme

ZMĚNY V SESTAVĚ NEPOMOHLY

Se záměrem dostat víc do hry Zbyňka Irgla, posunuli olomoučtí trenéři ke zkušenému kanonýrovi šikovného technika Petra Koloucha. Jako první ale vystrašil brankáře Dominika Frodla nejnebezpečnější hráč Mory v sérii Aleš Jergl, k puku měl však trochu dál, proto jeho bekhendová dorážka úspěch nepřinesla.

Jinak měl ale víc práce Branislav Konrád, nejtěžší zákrok musel vytáhnout proti ex-olomouckému Janu Eberlemu, který před něj šikovně proklouzl hned po buly. Pohotově zasáhl i proti tutovce Vojtěcha Němce v přesilové hře.

Slovenská opora Hanáků neměla moc času na oddech ani ve druhé části, velmi dobře mu ale pomáhali jeho spoluhráči, kteří příkladně čistili teritorium okolo jeho brankoviště.

Mora přitlačila Plzeň ve fázi, kdy se utkání přelévalo do druhé poloviny. Daleko gólu nebyl Miroslav Holec, Kolouch pak dokonce otřel svou střelu o břevno.

DÉJÀ VU A PROMARNĚNÁ PŘESILOVKA 5 NA 3

Následovalo déjà vu. Těsně po druhé pauze totiž – rovněž jako v sobotu – rozřízli bezbrankové skóre Indiáni. Přihrávku Conora Allena elegantně usměrnil za bezmocného Konráda mladík Jakub Pour a poslal domácí tým do náskoku.

„Soustředil jsem se na střelce, viděl jsem, že jde ke mně. Dal to ale nějak pod sebe, na přihrávku jsem moc nereagoval,“ popsal Konrád moment, kterým se Indiáni dostlali do vedení 1:0.

Západočeši snahy Hanáků o srovnání dobře odráželi. Sedm minut před koncem však dostali Kohouti obrovskou možnost. Škoda během jednoho střídání dvakrát faulovala a Mora měla k dispozici celé dvě minuty přesilovku pět na tři.

Jenže Olomoučtí s ní naložili víc než špatně, tristní počínání pak vyvrcholilo Kolouchovým seknutím do Frodla, které Plzeňští, jakmile byli zpět v plném počtu, potrestali zásluhou obránce Allena.

„Dvojnásobné oslabení jsme odbránili parádně. Celý rok se nám to daří, kluci odvedli parádní práci. Vyhrálo nám to zápas,“ cenil si americký obránce Západočechů Allen, který za poslední dva zápasy zaznamenal čtyři body.

„Víme o tom, že přesilovky jsou v této sérii klíčové. Musíme se zvednout, třeba nám to tam napadá příští zápas. Oni naši přesilovku zvládli, pak z té svojí dali gól. Musíme méně faulovat,“ věděl Konrád.

"JEJICH BLÁZNIVÉ PUBLIKUM"

Drama jako v Olomouci domácí v závěru nedovolili. Kohouti tak budou ve čtvrtečním utkání před vlastními fanoušky usilovat o prodloužení série a tím i celé sezony.

Mora se ale rozhodně nevzdává.

„Vítězství by bylo lepší, ale hraje se na čtyři vítězné a ještě není konec,“ pravil olomoucký gólman.

„Bude to zase těžké, Olomoučtí hrají hodně bojovně, navíc budeme hrát před jejich bláznivým publikem,“ uvedl Allen.

Šestý zápas se bude hrát na Hané ve čtvrtek od 17 hodin.

Olomouc proti Plzni - 3. čtvrtfinálový zápas - Fanoušci Mory
Vítejte v pekle! Atmosféra byla lepší než v Plzni, chválil kouč

HC Škoda Plzeň - HC Olomouc 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 42. Pour (Allen, Indrák), 56. Allen (Jan Kovář, Čerešňák) Rozhodčí: Pešina, Šír – Bryška, Tošenovjan. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 7268. Stav série: 3:2.

Plzeň: Frodl – Moravčík, Čerešňák, Allen, Jones, Pulpán, Vráblík, L. Kaňák – Nedorost, Jan Kovář, Gulaš – Pour, Kracík, Indrák – V. Němec, Preisinger, Stach – Straka, Kodýtek, Eberle. Trenéři: Čihák, Jiří Hanzlík a J. Špaček.

Olomouc: Konrád – Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek, J. Galvas, Švrček, Dujsík – Ostřížek, J. Knotek, Jergl – J. Káňa, Kolouch, Irgl – Laš, Nahodil, Skladaný – Burian, Strapáč, Holec. Trenéři: Moták a Tomajko.