„Výsledek je pro hosty hodně krutý. Šance měli taky. 6:0 vypadá na jednoznačný zápas, ale tak to určitě nebylo. Dopředu jsme hráli velmi dobře, ale v obraně to není ono," řekl i přes další vychytanou nulu olomoucký trenér Petr Fiala.

Kohouti zápas skvěle začali. Diviš se prokličkoval z rohu kluziště a trefil se mezi betony. Vzápětí se litoměřický obránce Žovinec srazil s rozhodčím a Pekr uháněl podél pravého mantinelu. Krále však neprostřelil.

Další rychlý výpad do litoměřické obrany už gólem skončil. Knotek nahrál na střed Divišovi, který puk přenechal Vodnému a ten se trefil přesně k tyči. V závěru první třetiny se v přesilovce třetí útok dostal do několika slibných šancí, ale branku několik sekund před první sirénou již po přesilovce vstřelil Pekr. „Měli jsme čtyři šance a tři góly jsme dali. Byli jsme velmi produktivní," pochvaloval si Fiala.

Po přestávce iniciativu převzali hosté. Bahenský orazítkoval tyč a Stadion nezakončil ani nadějné přečíslení a dorážku. „Chtěli jsme ještě o výsledek bojovat, což se nám dařilo. Měli jsme ale smůlu, když jsme nastřelili tyčku," poznamenal litoměřický kouč Jiří Doležal.

V polovině zápasu na ledě zůstal ležet Ondrušek a následně odkulhal do šatny. Podle předběžných odhadů by jeho zranění nemělo být vážné. „Má vyvrknutý kotník, a pokud bude chybět, tak krátkou dobu," poznamenal Fiala.

Mora definitivně soupeře dorazila při čtyřminutové přesilovce, v níž se trefil Kindl. O několik sekund později pátý gól přidal Herman. „Nevím, kde to rozhodčí viděl čtyři minuty za sekání. Dostali jsme dvě branky a bylo rozhodnuto," přiznal Doležal.

Třetí třetina se dohrávala jen z povinnosti. Pekr nejprve z nadějné pozice střílel těsně vedle, ale výsledek nakonec ránou od modré uzavřel Jaroměřský.

Základní část první ligy nyní finišuje a v následujících čtrnácti dnech hráče čekají tři zápasy týdně. „V dalších zápasech budou hrát ti, kteří jsou ještě k dispozici. To znamená Jakub Lehečka, který hraje v Novém Jičíně, a Olda Heža. Juniorka je na padáka a hráči musí tým zachránit," dodal Fiala.

HC Olomouc – HC Stadion Litoměřice 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Diviš (Vodný), 13. Vodný (Knotek, Diviš), 20. Pekr (Kindl, Matuš), 37. Kindl (Drtil, Staněk), 38. Herman (Kucharczyk, Kadela), 50. Jaroměřský (Kindl, Pekr).

Rozhodčí: Talpa – Štětina D., Štětina J. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 951.

HC Olomouc: Halász – Cartelli, Ondrušek (32. Janáček), Jaroměřský, Drtil, Staněk, Kadela – Pekr, Kindl, Matuš – Kucharczyk, Herman, Selingr – Diviš, Knotek, Vodný. Trenéři: Jiří Dopita a Petr Fiala.

Litoměřice: Král (41. Přikryl) – Žovinec, Kolář, Drábek, Husák, Šulc, Míka – Budinský, Koudelka, Čermák – Novák, Bahenský, Hašek– Bajaruns, Rubeš, Švagrovský – Racek, Z. Doležal. Trenér: Jiří Doležal.