Olomoučtí hokejisté začali velkým náporem. Nejprve Holec prosvištěl po pravém křídle, ale trefil jen Závorku.

Poté před brankou našel Ostřížek opět Holce, ale ten ani nadvakrát neuspěl. Do tlaku se dostal i čtvrtý útok, jenže také nebyl úspěšný.

Mora si vynutila přesilovku, v níž Závorka vychytal Vyrůbalíka a poté Strapáč trefil tyč. Hosté se do útoku dostali až při vyloučení Staňka, ale poté už se hra vyrovnala.

Také druhou třetinu začali Kohouti velkým tlakem a vynutili si několik faulů. Jenže Jaroměřský netrefil poloprázdnou branku. Na druhé straně Harkabusovu střelu zastavila tyč.

Moře pomohla až dvojnásobná početní výhoda. Juraj Mikúš nic nevymýšlel a přes clonícího Knotka konečně prostřelil Závorku. V pokračující přesilovce ještě druhý gól z úhlu po břevno přidal Holec.

Domácí se dostali do pohody a snažili se přidat třetí gól. To se Kohoutům povedlo ještě před druhou sirénou, když Rác tečoval Skladaného nahození.

Třetí třetina se už dohrávala z povinnosti. Fanoušci se bavili, k čemuž přispěla i bitka mezi Holcem a Dvořákem, kterou k nadšení diváků vyhrál domácí útočník. Skóre se ale už neměnilo a Mora si připsala důležité tři body.

HC Olomouc – HC Energie Karlovy Vary 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 31. J. Mikúš (Laš), 32. Holec (Eberle, Houdek), 39. Rác (Skladaný). Rozhodčí: Mrkva, R. Svoboda – Komárek, Vengřín. Vyloučení: 7:11, navíc Vyrůbalík – Dujsík oba 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 4127.

Olomouc: Konrád – Rašner, Vyrůbalík, Houdek, Jaroměřský, Ondrušek, Staněk – Strapáč, J. Knotek, Laš – Eberle, Ostřížek, Holec – Rác, J. Mikúš, Skladaný – Fořt, Matai, Burian. Trenéři: Venera a Tomajko.

Karlovy Vary: Závorka – Dujsík, Harant, M. Rohan, Sičák, Rýgl, T. Dvořák, Benák – Mikulík, Kindl, T. Rachůnek – V. Tomeček, Skuhravý, Davídek – Flek, Gríger, Harkabus – Gorčík, Stloukal, Mullane. Trenéři: Tlačil a Antonik.