Při samostatných nájezdech přitom obvykle mívají navrch brankáři nad exekutory. Tentokrát se ale Sedlářovi ani domácímu Suchanovi nedařilo. Po čtvrté sérii ale v brodské brance nastoupil Neruda, který vychytal Procházku.

Domácí lavičce se tak vyplatil riskantní tah, ke kterému olomoučtí trenéři nesáhli. „Žigárdy seděl celý zápas. Nechtěli jsme riskovat. Musel by se nachystat dřív na nájezdy,“ řekl olomoucký trenér Petr Fiala.

Mora přitom na Vysočině mohla pomýšlet na více než jeden bod. Po dvou třetinách Hanáci vedli 3:2. „Asi jsme mohli mít víc. Můžeme ale být spokojení se zlepšeným výkonem. Pokud takhle budeme hrát i v dalších zápasech, budeme z venku vozit body častěji,“ domnívá se Fiala.

Hosté tentokrát do zápasu nasadili tři pětky. Ve druhém útoku navíc za Radka Meidla, který je s juniorskou reprezentací, naskočil znojemský Procházka a ve třetím útoku se objevil Václav Meidl. „O jejich startu se rozhodlo až na poslední chvíli. Musela zapracovat i diplomacie,“ poznamenal k výpomoci ze Znojma olomoucký trenér.

Na led se tentokrát nedostali útočníci Knebl, Bordowski a Janečka. Proč? „Od čtvrté lajny jsme si představovali jiné výkony. Když dostali šanci, moc toho nepředvedli,“ byl kritický Fiala.

Moru o víkendu čekají dva zápasy, když po zítřejším utkání s Hradcem Králové o den později předehrává zápas s Mostem. „Uvidíme, jestli do hry nasadíme čtyři pětky,“ dodal kouč Petr Fiala.