Za sebou mají už deset dní na ledě. Nyní konečně přichází odměna v podobě zápasu. Olomoučtí hokejisté ve čtvrtek na svém stadionu zahájí svou devítizápasovou přípravu na nadcházející ročník Tipsport extraligy. Od 17 hodin přivítají kazašský Arlan Kokšetau.

„Bude to zpestření. Je lepší, když se v přípravě hraje s týmy, se kterými se pak nepotkáte. V sezoně to máte pořád dokola a je toho až až,“ řekl pro klubový web HC Olomouc útočník Jan Knotek.

„Myslím si, že Kazachstán není, co se hokeje týče, nějaká super exotická země. Uvidíme, jak na tom budou,“ je zvědavý dlouholetý první centr Kohoutů.

Zajímavostí je, že utkání s Arlanem v původním harmonogramu přípravných zápasů Mory na novou sezonu ani nefigurovalo. Prvotně měli Kohouti navléct zápasové dresy až příští čtvrtek proti Jihlavě.

„Víte, když jste čtrnáct dní na ledě, není to ještě ono. Brusle jsou tvrdé, neprošlápnuté. Tohle bude opravdu přípravný zápas,“ vysvětlil už na konci suché přípravy s výhledem na zápas s Arlanem jeden z koučů Hanáků Zdeněk Moták.

„Vím, že starší hráči potřebují na rozjezd delší dobu. Naopak pro mladé hráče je to příležitost, aby se ukázali a eventuálně si řekli o místo v sestavě,“ dodal tehdy.

Kazašský celek by mohl mít malou výhodu alespoň, co se zápasového tempa týče. Už v úterý si totiž zahráli proti prvoligovému Frýdku-Místku (prohra 2:3 po nájezdech). V rámci českého soustředění jej pak ještě čeká zápas s druholigovým Novým Jičínem.

ARLAN VEDE SLOVÁK DUŠAN GREGOR

Klub z hlavního města Akmolské oblasti v severním Kazachstánu byl založen teprve před deseti lety, v domácí soutěži si už ale stihl zahrát čtyřikrát finále, vloni ho dokonce vyhrál.

Od května letošního roku jej vede zkušený slovenský kouč Dušan Gregor, který se vrátil k trénování po tříleté pauze. V minulosti vedl i pražskou Slavii, Liberec či v KHL Vladivostok.

Novou posilou Arlanu do defenzivní řady se pak před pár dny stal jeho krajan Peter Hraško, jenž v roce 2014 marně bojoval o místo právě v kádru Olomouce.

Aktuální soupiska Kohoutů čítá devět obránců a 15 útočníků. O smlouvu se v tomto přípravném období na Hané nikdo prát (alespoň prozatím) nebude, o místa v sestavě pro ostré extraligové zápasy však ano. Se snahou zaujmout trenérské duo Zdeněk Moták & Jan Tomajko mohou začít už ve čtvrtek.

Přípravné zápasy

1. 8., 17.00: Olomouc – Kokšetau

8. 8., 17.00: Olomouc – Jihlava

13. 8., 17.00: Olomouc – Trenčín

15. 8., 18.00: Kometa Brno – Olomouc

20. 8., 18.00: Zlín – Olomouc

22. 8.: Třinec – Olomouc

29. 8., 17.00: Olomouc – Zlín

3. 9., 17.00: Olomouc – Kometa Brno

6. 9., 17.30: Trenčín – Olomouc