„Jsme rádi, že jsme udrželi extraligu. Ale od začátku jsme měli na hokejkách velkou nervozitu a podržel nás brankář Hanuljak. Naštěstí jsme tentokrát využili naše dlouhodobě špatné přesilovky," řekl chomutovský trenér Jiří Čelanský.

Mora tak v baráži prohrála podeváté za sebou.

To jsem nezažil jako trenér ani jako hráč. Je to pro mě docela tvrdé a nechci se v tom více rýpat," hořce hodnotil závěr sezony olomoucký trenér Petr Fiala.

Olomouc vs. Chomutov - poslední zápas baráže o extraligu

Mizerná koncovka

Kohouti v baráži vyhořeli především v koncovce. Ve čtyřech zápasech nedali ani gól, dohromady se trefili třináctkrát.

„Vpředu jsme jaloví. A když se nedávají branky, nedá se vyhrát. Nedá se mluvit ani o smůle. Je to neumění, protože hráči ty šance neproměňují ani v tréninku a přenáší se to do zápasů," poznamenal Fiala.

Mizerná koncovka se projevila i v zápase s Chomutovem. V první třetině měli domácí více šancí. Diviš se Švaňhalem ale neuspěli a Lehečka trefil břevno. Na druhé straně Piráti skóroval z nevinné akce. Káňa objel olomouckou branku a puk zasunul k bližší tyči.

Ve druhé třetině Švaňhal nepřehodil ležícího gólmana a na druhé straně Hromas trefil tyč. Poté se Káňa trefil dvakrát v přesilovkách a bylo rozhodnuto.

Ve třetí třetině ještě skóre uzavřel Kůs. Závěr zápasu ještě zpestřila bitka mezi Palinem a Králíkem.

Potlesk na otevřené scéně

Olomoučtí hokejisté sice v baráži nasbírali jen šest bodů, ale jejich fanoušci se s nimi rozloučili skandovaným potleskem. Velkých ovací se od početného chomutovského kotle dočkali i severočeští hokejisté.

Ti zvládli baráž, která se hrála podle nového modelu.

„Je to divácky atraktivnější a týmy z první ligy mají větší motivaci. Do posledního kola to bylo dramatické. Byly to velké nervy," přiznal Čelanský.

Právě olomoucký klub o širší baráž dlouho usiloval a letošní premiéra naznačila, že tento model je daleko spravedlivější.

„Myslím si, že Liberec a Chomutov budou dělat všechno pro to, aby si to nezopakovaly. Jakákoliv baráž není sranda. I hokejisty, co hrají v pohodě, najednou nepoznáváte. Letos extraligové týmy nejvyšší soutěž uhájily. V dalších letech to ale budou mít těžké," avizuje Fiala.

Fanoušci Mory

HC Olomouc – Piráti Chomutov 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 9. Káňa (Hruška, Kubinčák), 32. Káňa (Kraft, Kubinčák), 33. Káňa (Palin, Pulpán), 46. Kůs (Gajovský). Rozhodčí: Šír, Hodek – Pouzar, Brázdil. Vyloučení: 8:9, navíc Králík 10 min. – Sikora 5 min + DKU. Využití: 2:0. Diváci: 2024.

Olomouc: Halász – Bartoň, Ondrušek, Kříž, Janáček, Valenta, Rašner, od 35. navíc Kadela, od 41. Lhotský – Rác, Kucharczyk, Kucsera – Lehečka, Herman, Selingr – Švaňhal, Diviš, Vodný – od 35. navíc Novotný, Králík, A. Jergl. Trenéři: Fiala a Tomajko.

Chomutov: Hanuljak – Pavlas, Pulpán, Palin, Bartejs, Rýgl, Trefný, Rutta, J. Stehlík – D. Hruška, T. Káňa, Kubinčák – Hřebejk, Kraft, Šagát – Důras, Sikora, Hromas – Gajovský, Račuk, Kůs. Trenéři: Čelanský, Skořepa a Beck.