Zápas závěrečného 12. kola baráže již nemohl nic změnit na tom, že Rytíři z nejvyšší soutěže sestupují a Olomouc se může těšit na návrat mezi elitu.

Na kladenském zimáku, kam dorazila i početná skupina vděčných olomouckých fans, se sešlo okolo dvanácti set nejvěrnějších. Příznivci Jágrova klubu se s týmem loučili mimo jiné i transparentem "Kdo tohle dopustil, ať to kouká napravit".

„Bylo to nutné zlo. Hluboký dík však zaslouží naši skalní fanoušci, jak nás celé utkání podporovali," řekl po zápase asistent trenéra domácích Josef Zajíc.

„Hrálo se utkání z povinnosti, obě mužstva ho však odehrála se ctí," doplnil jej hostující kouč Jiří Dopita.

Domácí do posledního zápasu nastoupili jen se třemi formacemi, v brance dostal přednost Cikánek. Stejně jako Vošvrda ale moc práce neměl. V 7. minutě mohl otevřít skóre Strnad, ale s dorážkou neuspěl. Stejně dopadl i hostující Rác po přečíslení.

Moc zajímavých akcí k vidění nebylo, velkou šanci otevřít skóre měl v 28. minutě Tenkrát, Vošvrda ale jeho střelu zlikvidoval. Kladenský útočník neuspěl ani později, kdy mohl potrestat chybu olomouckého brankáře v rozehrávce.

Nakonec se ale Rytíři do vedení přece jen dostali. Maroszovo vyloučení potrestal kapitán Patera, který si tak upevnil pozici nejproduktivnějšího hráče baráže.

Na začátku třetí třetiny zvýšil se štěstím na 2:0 junior Šilhavý, ale dvougólové vedení vydrželo domácím jen 37 sekund. Rychle snížil Švaňhal. I přes střeleckou aktivitu Rytířů již další branka nepadla. Domácí si připsali první tříbodovou výhru nad Olomoucí v baráži, přesto Kladno skončilo v tabulce s 14 body poslední.

Rytíři Kladno – HC Olomouc 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 38. Patera (David Růžička, Majeský), 42. Šilhavý (L. Procházka, Jankovič) – 43. Švaňhal (Škůrek, Králík). Rozhodčí: Hradil, Husička – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 1268

Kladno: Cikánek – Majeský, David Růžička, Kolářík, P. Hořava, L. Procházka, Gutwald, Jankovič – Tenkrát, Patera, M. Hořava – Strnad, Machač, Eberle – Šilhavý, Zagrapan, Bílek. Trenéři: Čelanský, Neliba a Zajíc.

Olomouc: Vošvrda – Janáček, Jarolímský, Houdek, Ondrušek, Bartoň, Staněk, Škůrek – Kucharzcyk, Ostřížek, Selingr – Marosz, J. Knotek, Vodný – Pekr, Rác, Diviš – Jergl, Králík, Švaňhal. Trenéři: Fiala a Dopita.