Ani pět inkasovaných gólů v síti Branislava Konráda ale fanouškům Kohoutů radost nezkazily. Do plecharény jich nakonec podle oficiálních údajů dorazilo 950, tedy těsně pod maximální možnou kapacitou zápasů (1 000 vstupenek, pozn. red.).

Fronty před dvěma pokladnami se začaly tvořit už dvě hodiny před úvodním vhazování. Tak moc se příznivci Hanáků na hokejový restart těšili.

Kvalita hokeje odpovídala dlouhé pauze. O první branku utkání se postaral domácí Kucsera, který tak svůj návrat do kohoutího dresu hned osladil gólem. Střelou jednoruč dokončil v závěru první části Valentovu akci.

Osm minut po první přestávce se opřel do puku ex-olomoucký Jergl a vyrovnal na 1:1. Když pak Perret krásně našel Orsavu, Východočeši byli v zápase poprvé ve vedení.

To pak krátce po startu třetího dějství navýšil úspěšným únikem Sklenář. Škůrek pak sice překvapil Lukeše střelou z úhlu, prakticky vzápětí ale vrátil Hradci dvougólový náskok Koukal, v 56. minutě potom pláchl mladému zadákovi Hlaváčovi Perret, který dal Forsbergovou kličkou výsledku konečnou podobu na 5:2 ve prospěch týmu Vladimíra Růžičky.

„Dobře jsme začali, ale ve druhé třetině nás Hradec začal přehrávat. Nevyšel nám nástup ve třetí třetině, kdy jsme hned dostali gól. Je to škoda, ale byl to první zápas. Doufáme, že ty chyby ještě odstraníme,“ nechal se po prvním utkání zápasové přípravy slyšet jeden z trenérů Olomouce Jan Tomajko.

O první body v rámci Generali Česká Cupu, jehož vítěz se může těšit na prémii jednoho milionu korun, se Hanáci pokusí ve čtvrtek od 18 hodin na ledě Pardubic.

HC Olomouc – Moutfield HK 2:5 (1:0, 0:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 19. Kucsera (Valenta), 46. Škůrek (Kolouch, Gřeš) – 28. Jergl (Perret, Zámorský), 35. Orsava (Perret), 41. J. Sklenář (F. Pavlík, Jank), 48. Koukal (Orsava), 56. Perret (Kevin Klíma).

Rozhodčí: Dědek, Kika – Gebauer, Rožánek. Vyloučení: 1:5. Bez využití. Diváci: 950.

Sestava Olomouce: Konrád – Valenta, T. Černý, Vyrůbalík (C), Škůrek, A. Rutar, Dujsík, Hlaváč – Burian, Strapáč, V. Tomeček – Bambula, Handl, Mácha – Olesz, Nahodil, Navrátil – Kolouch, Gřeš, Kucsera.

Hradec Králové: Mazanec (32. Š. Lukeš) – Nedomlel, Zámorský, Jank, Čáp, Váchal, F. Pavlík – R. Pilař, Lev, Cingel – Smoleňák (C), J. Sklenář, V. Růžička – Kelly Klíma, Perret, Kevin Klíma – Jergl, R. Pavlík, Koukal – Orsava.