Po třech letech úspěšné vlády kouče Zdeňka Venery zahájili olomoučtí hokejisté suchou letní přípravu pod vedením dvou hlavních trenérů Jana Tomajka a Zdeňka Motáka.

"Pravomoci trenérů jsou stejné. Myslím, že v tom nebude žádný problém, se Zdeňkem máme podobné názory," prozradil Tomajko.

Jednatel klubu a kouč v jedné osobě si mohl především pochvalovat setrvání Zbyňka Irgla na Hané. Zkušený útočník, který své kvality naplno ukázal během nedávného play-off, se do olomoucké kabiny náramně hodí.

"Nakonec jsme se domluvili. Jsme rádi, že tady bude. Je to vzpruha pro tým - hráč, který má obrovské zkušenosti, má vynikající přístup k tréninku, k rozcvičení. Ostatní hráči se od něj mohou učit," poznamenal Tomajko.

Irgl se připravuje sám

Sedmatřicetiletý Irgl, který do Olomouce přišel v lednu z Třince výměnou za Romana Vlacha, ale na úvodní tréninkové jednotce chyběl.

"Ráno tady byl, ale jinak se přes léto připravuje sám. Dělá to tak celou kariéru," konstatoval Tomajko.

Na umělé trávě u plaveckého stadionu se představil navrátilec na Hanou Petr Kolouch - útočník, který oblékal dres tehdy ještě prvoligové Olomouce.

"Výborný bruslař a bojovník. Typologicky se nám sem hodí," pochvaloval si Tomajko příchod útočníka z Vítkovic.

Úvodní tréninkové dávky s olomouckým týmem polykal i útočník Vojtěch Tomeček. Právě bývalý útočník Chomutova má spolu s Kolouchem zacelit mezery po odchodech Jakuba Hermana (do Zlína) a Jana Eberleho (do Plzně).

"Honza Eberle je z Kladna, chtěl být blíž rodině, to se musí chápat. Tři roky, během kterých tady působil, odehrál výborně. Můžeme mu spíš poděkovat za to, že tady byl," ocenil Tomajko jeho přínos.

Posila do branky - Jan Lukáš

Další letní posilou Olomouce je brankář Jan Lukáš, který vytvoří dvojici s Branislavem Konrádem, hvězdou uplynulé sezony.

"Honzu Lukáše určitě nebereme proto, aby nám seděl na střídačce. Braňo bude jednička, Honza se ale častěji dostane do hry," prozradil Tomajko své plány.

"Vše je ale samozřejmě otevřené. Tak jako každý rok," dodal k tématu prvního muže olomouckého brankoviště.

Hokejisté Mory budou nyní osm týdnů trénovat, pak je čeká čtrnáctidenní volno a týden individuální přípravy.

"Třiadvacátého července začneme na ledě. Během těch osmi týdnů se dá mužstvo dohromady, poznají se noví hráči a já myslím, že si to sedne," věří Tomajko.

Změny v kádru HC Olomouc


Příchody:
útočníci: Petr Kolouch (Vítkovice), Vojtěch Tomeček (Chomutov)
brankář: Jan Lukáš (Banská Bystrica)
Odchody:
útočníci: Jakub Herman (Zlín), Jan Eberle (Plzeň)
brankář: Martin Falter